http://didshahr.ir/10642

مسعود وسیله

اردبیل

در ارتباط با استفاده بهینه از صنعت گردشگری و توریسم امروزه در کشورهای گوناگون جهان ۲ موضوع شناسایی و معرفی جاذبه ها به مردم ساکن در گوشه و کنار دنیا و نیز فراهم کردن بستر لازم برای پذیرایی مطلوب از آنان مطرح است.

پذیرایی مطلوب از گردشگران داخلی و خارجی باید به گونه ای باشد که در مقابل ارائه خدمات رفاهی به آنان مبالغی از گردشگران دریافت شود که به آن درآمد حاصل از صنعت توریسم گفته می شود و در واقع همین درآمد است که نقاط سیاحتی و کشورهای دارنده چنین جاذبه هایی را اکنون به پیشرفت های مهم و همه جانبه ای رسانده است.

با توجه به اینکه در تعطیلات تابستان و همینطور تعطیلات رسمی جای جای استان اردبیل مملو از خیل عظیم مهمانان می شود، توجه به رفاه و آسایش گردشگران و اقدامات اساسی به منظور افزایش رضایتمندی آنها و کاهش پیامدهای منفی برای ساکنان بومی منطقه ضرورت دارد.

دست اندازهای خیابان ها و گاهی فاقد پیاده رو، نبود توقفگاه ها و پارکینگ های کافی و مناسب، ترافیک سنگین در گذرگاه های منتهی به مراکز دارای آثار باستانی، توقف ماشین آلات سنگین راهسازی و خودروهای دیزلی در حواشی بعضی خیابان ها، کمبود جاده های مواصلاتی مطلوب، کمبود راهنمایان گردشگری، کمبود امکانات جانبی در استخرهای آب های گرم و سرد معدنی از جمله مشکلاتی است که فراروی صنعت گردشگری استان اردبیل وجود دارد.


گردشگری استان اردبیل | گردشگری اردبیل 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.