http://didshahr.ir/11452

نیروگاه گازی سبلان عمده ترین مصرف کننده نفتگاز منطقه اردبیل می باشد که با ذخیر سازی بموقع نفتگاز منطقه در آن توانستیم از مصرف بیش از حد جلوگیری کنیم و استفاده آن را به حداقل برسانیم.

 

سید حجت مدنی

 

به گزارش دیدشهر(didshahr.ir)، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل از کاهش ۱۴,۵%(چهار ده و نیم درصد)ارسال نفتگاز به نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان درهشت ماهه گذشته سال۹۸ خبر داد.

سید حجت مدنی در مورد ارسال نفتگاز به نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان گفت: درهشت ماهه گذشته سال جاری، ۹۶ میلیون لیتر نفتگاز از طریق خطوط لوله از انبار نفت اردبیل به نیروگاه انتقال یافته، که این مقدار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۱۴,۵% (چهار ده و نیم درصد )کاهش داشته است.

مدنی افزود: علت اصلی این کاهش ذخیره‌سازی به موقع سوخت در مخازن نیروگاه است.

مدیر منطقه اردبیل همچنین درباره مصرف نفتگاز بخش غیرنیروگاهی افزود: مصرف بخش غیرنیروگاهی این فرآورده، در بازه زمانی یاد شده در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از چهار درصد افزایش داشته است.که بیشترین افزایش مصرف، در بخش حمل و نقل بوده است.

شایان ذکر است نیروگاه گازی سبلان اردبیل عمده ترین مصرف کننده نفتگاز منطقه می باشد که نفتگاز مصرفی خود را از (طریق خط لوله) از انبار نفت اردبیل دریافت میدارد که این مقدار سوخت جهت ذخیره سازی و مصرف در فصل زمستان می باشد که در زمان اوج مصرف گاز شهری در سرما و برودت هوا برای جلوگیری از افت فشارگاز ، مصرف گاز طبیعی نیروگاه متوقف شده و از سوخت دوم نفتگاز جهت تولید برق استفاده می شود.


گردشگری استان اردبیل | اخبار استان اردبیل | شرکت نفت استان اردبیل | سایت گردشگری استان اردبیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.