http://didshahr.ir/11454

سازمان نظام مهندسی استان اردبیل برای تبادل نظرات خود با فارغ التحصیلان رشته های مهندسی اقدام به تشکیل اتاق فکر در ساختمان نظام مهندسی کرد.

 

سازمان نظام مهندسی

 

به گزارش دیدشهر(didshahr.ir)، اتاق فکر سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل با حضور مدیران و معاونان دستگاه های اجرایی و دانشگاهی مرتبط با حوزه ی ساخت و ساز و باهدف هم اندیشی، ایده پردازی و تحقیق و پژوهش در زمینه اهداف مهندسی و تقویت و توسعه ی تعاملات سازمانی در محل نظام مهندسی ساختمان استان برگزار شد.

میرمحمدسیدهاشمی، رشد روز افزون جامعه مهندسی را مورد اشاره قرارداد و گفت: در این مقطع از زمان که فارغ التحصیلان دانشگاه های مختلف به سازمان های نظام مهندسی جهت عضویت و اخذ پروانه اشتغال به کار حرفه ای ورود پیدا می کنند، مدیریت سازمان را با چالش هایی مواجه ساخته و در این مسیر وجود افرادی که دارای فکر بدیع و تازه بوده و بتوانند به مدیران سازمان ها یاری برسانند، امری مبرهن است.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل گفت: تبیین مفهوم ظرفیت اشتغال بجای کلمه سهمیه که به اشتباه در سازمان های نظام مهندسی رایج گردیده از وظایف اصلی مدیریت سازمان می باشد و هر سازمانی بخواهد به موفقیت و مقبولیت دست یابد، باید در تغییر این دیدگاه گام های محکمی بردارد.

شفافیت امور گام مثبت نظام مهندسی

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: استماع نظر اعضای سازمان در فضاهای حقیقی و مجازی در جهت ارایه خدمات مطلوب یک اصل می باشد و مدیریت سازمان همواره خود را موظف به پاسخگویی کرده است اما از این نکته هم نباید غافل بود که فضای نقد سازنده نباید به فضای نقد غیرمنصفانه و غیرمنطقی تبدیل شود.

سیدهاشمی افزود: به جرات می توان گفت که سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل در سطح کشور از اولین سازمان هایی است که در زمینه شفافیت امور گام برداشته و برگزاری آنلاین جلسات هیات مدیره، درج ارجاعات روزانه در وب سایت سازمان و همچنین برگزاری نشست های بودجه ای قبل از برگزاری مجامع عمومی، موید این نکته است.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل با اشاره به اهمیت تنظیم روابط زنجیره ی ساخت و ساز در ارتقای کیفیت، حفظ سرمایه های ملی و رضایتمندی مردم گفت: در زنجیره ی ساخت و ساز همه بخش ها و افراد موثر در ساخت و ساز از جمله مهندسان، تولیدکنندگان مصالح و کارگران باید تعهد مکتوب و مسئولیت حرفه ای داشته باشند، در غیراینصورت آسیب های موجود در این عرصه همواره ادامه خواهد داشت و موجب تضییع حقوق بهره برداران خواهد شد.


گردشگری استان اردبیل | سایت گردشگری استان اردبیل | اخبار استان اردبیل | نظام مهندسی استان اردبیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.