http://didshahr.ir/15195

سرعین، ایردموسی و اردبیل می تواند یک مثلث گردشگری را تشکیل دهد.

تابلو گردشگری

بهنام رزمجو

شهر ایردموسی در فاصله ۱۴ کیلومتری غرب اردبیل در پهنه دشت اردبیل واقع گردیده است و دارای آب و هوای کوهستانی و معتدل می‌باشد.

این شهر در بهار و تابستان دارای آب و هوایی معتدل و مطلوب و در زمستان نیز دارای آب و هوای خنک می‌باشد.

این شهر در مسیر جاده اردبیل ارجستان واقع شده است که در فصل تابستان پذیرای قسمتی زیادی از گردشگران شهر سرعین می‌باشد.

از طرفی جاده جدید ایجاد شده مابین ایردموسی و سرعین به مسافت ۶ کیلومتر که دارای شرایط طبیعی بسیار زیبایی می باشد، این شهر را در شرایط جغرافیایی خاصی قرار داده است و پس از مدتها طبیعت بکر این بهشت پنهان استان اردبیل را از بن بست خارج نموده است.

این شهر بدلیل پتانسیل های بالا در زمینه مناظر طبیعی زیبا و وجود استخر آب معدنی معروف به جن آقا که دارای خواص بسیار در بیمارهای پوستی،‌ مفاصلی، روماتیسم و…. و با دارا بودن دره زیبای ساری دره و حاصل خیز در اطراف این چشمه که تا نزدیکی های شهر سرعین امتداد دارد، توجه هر گردشگری را به خود جلب می کند. چمنزارهای وسیع و زیبا در این منطقه و مراتع سرسبز، تپه‌ها، کوهپایه های بلند و وجود چندین رودخانه دائمی با دبی آب زیاد و دائمی که از چشمه‌های اطراف کوهپایه‌های سبلان سرچشمه می گردند و تنوع گیاهی علی الخصوص گیاهان دارویی، گلهای زیبای طبیعی و درختان میوه چون درختان آلوچه و زالزالک که بصورت وحشی رویده اند و به صورت وسیع در منطقه گسترش یافته اند، توجه هر گردشگری را به خود جلب می نماید.

قرار گرفتن این شهر در مابین اردبیل و سرعین و شرایط متمایز زیست محیطی آن و علی الخصوص بکر بودن طبیعت متفاوت آن، کارشناسان گردشگری را بنا داشته است که از تریبون های مختلف طرح “مثلث گردشگری اردبیل، ایردموسی سرعین” مطرح نمایند. این تئوری بر پایه آن است که ایردموسی بتواند خلاء های گردشگری این دو شهر و به خصوص در بحث افزایش ماندگاری مسافر را پوشش دهد و این شهر بدل به مرکز تفریحات مسافرین استان شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.