http://didshahr.ir/16966

مجری پروژه بازنگری طرح جامع گردشگری استان اردبیل گفت: در بازنگری طرح جامع گردشگری استان اردبیل تعادل بخشی و توسعه متوازن گردشگری استان بررسی و راهکار‌ها در این حوزه ارائه می‌شود.

سد

 

به گزارش دیدشهر؛ محمدتقی راهنمایی، مجری پروژه بازنگری طرح جامع گردشگری استان اردبیل در جلسه تقسیم کار مطالعات بازنگری طرح جامع گردشگری استان اردبیل گفت: بازنگری طرح جامع گردشگری استان آغاز شده و در تدوین این طرح تلاش می‌کنیم تا تمامی ظرفیت‌های استان لحاظ شود.

او با قدردانی از تاکید ویژه استاندار اردبیل بر تدوین بازنگری طرح جامع گردشگری استان بیان کرد: استراتژی اصلی ما در این طرح، تعادل‌بخشی گردشگری و توسعه متوازن استان و پیمایش ترکیب و خاستگاه مسافران و گردشگران ورودی به استان خواهد بود.

مجری پروژه بازنگری طرح جامع گردشگری استان اردبیل توجه به پژوهشگران بومی را اولویت اجرای این طرح برشمرد و گفت: برای اجرای دقیق و بهره‌گیری از اساتید و کارشناسان بومی استان در طرح برنامه‌ریزی شده است.

رهنمایی با تاکید بر اینکه باید جاذبه‌هایی تعریف شود که نظیر تلفیق جاذبه‌ها منحصر به‌فرد باشد، افزود: در کنار قابلیت‌هایی که در حوزه گردشگری استان معرفی شده، ظرفیت‌هایی که سایر استان‌ها از آن محروم هستند مد نظر است.

علیرضا حسن‌پور، مسئول کمیته‌های تخصصی گردشگری استان اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به تهیه طرح جامع گردشگری استان در سال ۱۳۷۹ گفت: با توجه به تغییرات به وجودآمده و گسترش ظرفیت‌های گردشگری استان و پیشرفت حاصل شده در دو دهه اخیر، با بازنگری طرح جامع گردشگری استان سند فرادستی برای طرح‌های توسعه‌ای گردشگری استان تهیه می‌شود.

او با اشاره به تاکید ویژه استاندار اردبیل بر لحاظ تمامی ظرفیت‌ها در تدوین این طرح و استفاده از نیرو‌های بومی منطقه افزود: بازنگری طرح جامع گردشگری استان در مدت ۶ ماه به روش کتابخانه‌ای و جمع‌آوری اطلاعات و میدانی تدوین و ظرفیت‌های موجود و آینده‌پژوهی ظرفیت‌ها در کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت احصا خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.