http://didshahr.ir/9060

اگر پیش از این عمده تمرکز معرفی جاذبه ها چه در رسانه ها و چه از سوی دستگاه متولی، معرفی جاذبه های شاخص به ویژه در مرکز استان بود، در موزه دائمی آثار تمامی شهرها معرفی شده است.

 

شورابیل اردبیل

 

به گزارش دیدشهر(didshahr.ir)،  هر چند بیش از دو هزار جاذبه در سطح استان اردبیل شناخته شده است اما به تعبیر کارشناسان تعدد جاذبه ها به مراتب بیشتر است تا جایی که برخی از جاذبه های گمنام در هیچ کجای کشور مشابهی نداشته و مجموع آن موجب شده تا اردبیل پاسخگوی تمامی سلایق باشد.

با وجود تنوع جاذبه ها تاکنون معرفی مقبولی از آن صورت نگرفته بود بطوریکه حتی شهروندان اردبیلی نیز از وجود بسیاری از آثار تاریخی، طبیعی و فرهنگی اطلاعی ندارند.

برپایی موزه دائمی اولین گام معرفی آثار شاخص استان اردبیل

برپایی موزه دائمی جاذبه های گردشگری اولین گام در معرفی آثار شاخص استان اردبیل در کمترین زمان ممکن است.

 

نگارخانه

 

 

تا جایی که این مجموعه با استقبال کم نظیری در فصل تابستان مواجه شد و گردشگران اظهار می کردند طی بازدید اطلاعات قابل توجهی از آثار اردبیل کسب کرده اند.

سهم برابر شهرها درمعرفی جاذبه ها محاسن موزه دائمی

یکی از محاسن موزه دائمی جاذبه های استان اردبیل قائل شدن سهم برابر برای تمامی شهرها است.

اگر پیش از این عمده تمرکز معرفی جاذبه ها چه در رسانه ها و چه از سوی دستگاه متولی، معرفی جاذبه های شاخص به ویژه در مرکز استان بود، در موزه دائمی آثار تمامی شهرها معرفی شده است.

یکی از بازدیدکنندگان در این خصوص گفت: ما فکر نمی کردیم در اردبیل این مقدار جاذبه تاریخی و طبیعی وجود داشته باشد اما در این نمایشگاه آثار بسیاری را دیدیم که قبلا شناختی از آن نداشتیم.

معصومه آقایی تصریح کرد: به دلیل سکونت اقوام همه ساله به اردبیل سفر می کنیم و از شورابیل و بازار تاریخی بازدید کرده و به آب های گرم سرعین نیز مراجعه می کنیم.

او افزود: آثار قابل توجهی در شهرستان ها وجود دارد که در سفرهای بعدی قصد داریم از آن ها بازدید کنیم.

نگارخانه شاه اسماعیل صفوی میزبان ورکشاپ های صنایع دستی استان اردبیل

علاوه بر معرفی آثار طبیعی و تاریخی، جاذبه های گردشگری غذا نیز در این موزه معرفی شده و مسافران می توانند با غذاهای سنتی و سوغاتی آشنا شده و حتی از مکان های تهیه آن نیز اطلاع یابند.

یکی از بخش های مهم موزه دائمی جاذبه ها، ورک شاپ های صنایع دستی است. در واقع علاوه بر معرفی آثار میراثی و گردشگری، ۷ ورک شاپ صنایع دستی در این موزه دایر است که شامل آثار هنرمندان شاخص این استان می شود.


گردشگری استان اردبیل | گردشگری اردبیل | موزه خطایی | میراث فرهنگی استان اردبیل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.