http://didshahr.ir/9377

اردبیل میزبان گردشگری اکو در سال ۲۰۲۳ خواهد بود و با توجه به جاذبه‌های منحصر به فردی دارد که می‌تواند جذابیت بخصوصی برای گردشگران کشور‌های عضو اکو داشته باشد.

 

اکبر بهنام جو

اردبیل میزبان گردشگری اکو در اسل ۲۰۲۳ خواهد بود.

به گزارش دیدشهر(didshahr.ir)، اکبر بهنام جو گفت: تصویب اصول توسعه پایدار در حوزه گردشگری و تصویب برنامه اقدام و عمل در راستای اصول توسعه گردشگری پایدار در بین کشور‌های اکو از جمله مصوبات این اجلاس در خجند تاجیکستان بود.

وی بیان کرد: تصویب پروژه‌های کاربردی در زمینه ایجاد شبکه یکپارچه تور اوپراتور‌ها و سایر ذی‌نفعان گردشگری در منطقه اکو از دیگر تصمیماتی بود که در این نشست توسط وزرای گردشگری کشور‌های عضو اتخاذ شد.

تسهیل رفت و امد گردشگراندر حوزه اکو با مکانیزمهای برنامه ریزی شده

استاندار اردبیل ادامه داد: همچنین اعضای این نشست در خصوص مکانیزم‌هایی برای تسهیل رفت‌ و آمد گردشگران در حوزه اکو به توافق رسیدند که این مزیت بسیار خوبی برای کشور‌های هدف از جمله ایران در پی خواهد داشت.

بهنام جو با اشاره به اینکه پروپوزال انتخاب پایتخت گردشگری اکو به ابتکار ایران مطرح شد، اضافه کرد: همچنین در این نشست شهر ساری نیز به عنوان پایتخت گردشگری اکو در سال ۲۰۲۲ انتخاب شد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های استان اردبیل در حوزه گردشگری و اقدامات انجام یافته در دو سال گذشته در این حوزه، بیان کرد: اردبیل جاذبه‌های تاریخی و طبیعی منحصر به فردی دارد که می‌تواند جذابیت بخصوصی برای گردشگران کشور‌های عضو اکو داشته باشد.

استاندار اردبیل با تاکید بر لزوم تسریع در ایجاد زیرساخت‌های لازم در حوزه گردشگری، یادآور شد: مزیت گردشگری نسبت به سایر حوزه‌ها قرابت بسیار آن با مفاهیمی همچون توسعه پایدار است که درصد موفقیت آن را در بلند مدت نسبت به سایر حوزه‌ها از جمله صنعت و کشاورزی بیشتر می‌کند.

بهنام جو گفت: قابلیت‌های متعدد استان اردبیل از جمله گردشگری زمستانی که در حال احیاء آن هستیم به همراه جاذبه‌های تاریخی و تنوع اقلیمی استان از جمله دلایلی است که باعث شده تا این منطقه در سطح ملی و حتی بین المللی مورد توجه فعالان وسیاست گذاران حوزه گردشگری قرار بگیرد.

اکو، نقطه عطف برای توسعه استان اردبیل

وی بیان کرد: کمتر از ۴ سال تا برگزاری این رویداد بزرگ در استان اردبیل زمان باقی است و ما باید در این مدت زمان کوتاه زیرساخت‌های اصلی استان از جمله راه آهن، راه‌های ارتباطی گردشگری، هتل‌های ۵ ستاره و تاسیسات گردشگری مطابق با استاندارد‌های بین المللی را با کمک بخش خصوصی و اعتبارات دولتی تکمیل و در اختیار گردشگران قرار دهیم.

استاندار اردبیل تاکید کرد: این رویداد می‌تواند نقطه عطفی در روند توسعه استان باشد و در صورت حصول نتیجه مطلوب قطعا تاثیرات بسیار ملموسی در اقتصاد استان خواهد داشت.


گردشگری استان اردبیل | گردشگری اردبیل| استانداری اردبیل | اکبر بهنام جو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.