https://didshahr.ir/2208

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از رفع تصرف اراضی ملی پارس آباد خبر داد و گفت: در راستای حفظ و صیانت از عرصه‌های ملی و منابع طبیعی که در حاشیه رودخانه ارس به صورت غیرقانونی توسط افراد سودجو و فرصت‌طلب تخریب شده خلع ید شد.

به گزارش دیدشهر، شهامت هدایت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با تلاش و هوشیاری ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی بیش از ۱۸ هکتار از اراضی ملی در شهرستان پارس‌آباد رفع تصرف شد تا زمینه برای سوء استفاده و سودجویی از اراضی ملی و منابع طبیعی در سطح استان فراهم نشود.

وی بیان کرد: این زمین‌ها با حمایت و مشارکت دادستانی و نیروی انتظامی شهرستان پارس‌آباد و در راستای حفظ و صیانت از عرصه‌های ملی و منابع طبیعی که در حاشیه رودخانه ارس به صورت غیرقانونی توسط افراد سودجو و فرصت‌طلب تخریب شده خلع ید شد.

اراضی

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل تصریح کرد: در اجرای تاکید و فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر برخورد جدی با پدیده زمین خواری و در راستای سیاست‌های سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور مقابله با سودجویان و متجاوزان به عرصه‌های طبیعی و نیز حفاظت و صیانت از انفال عمومی به صورت جدی در اولویت و دستور کار اداره منابع طبیعی پارس آباد مغان قرار دارد.

هدایت با تاکید بر اینکه بر اساس قانون با عوامل تخریب تخریب جنگل ها و منابع طبیعی و هر گونه تصرف اراضی ملی بدون اغماض و معطلی برخورد می‌شود، افزود: در این راستا سامانه تلفنی رایگان امداد جنگل و مرتع به شماره ۱۵۰۴ در این شهرستان راه‌اندازی شده است.

اراضی-کشت وصنعت

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: از عموم مردم به ویژه روستاییان و عشایر منطقه انتظار می‌رود در صورت مشاهد و اطلاع از هر گونه تخریب و تصرف غیرقانونی منابع طبیعی و اراضی ملی و نیز قطع درختان و آتش‌سوزی این موارد را اطلاع‌رسنی و گزارش دهند تا برخوردهای لازم انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.