https://didshahr.ir/986

رئیس شورای شهر اردبیل گفت: امروز ما بیشتر از هر زمان دیگری به وحدت نیاز داریم و 4 مرداد که در تاریخ کشور روز شیخ صفی الدین اردبیلی نامگذاری شده است، برای همگرایی فرصت خوبی است.

4 مرداد ، روز وحدت و همگرایی است

به گزارش دیدشهر، جواد انصاری اظهار کرد: چند سالی است که شورای فرهنگ عمومی کشور با ثبت روز اردبیل در تقویم رسمی کشور موافقت کرده و حالا اردبیل در تقویم رسمی کشور روز 4 مرداد را از آنِ خود کرده است.

وی گفت: مردم ما امروز در حساس ترین شرایط بیش از هر زمان دیگر به وحدت و همگرایی نیاز دارند که روز تولد شیخ صفی الدین اردبیلی که بعنوان روز اردبیل معرفی شده است، مناسبت ترین زمان برای این کار است.

انصاری گفت: هدف از اختصاص یک روز به اردبیل، نشان دادن جایگاه صفویان در ایران است و امید است که فرصت طرح اردبیل و جایگاه صفویه در سطح ملی و جهانی فراهم شود.

این عضو شورا با اشاره به اینکه روز اردبیل بهانه ی خوبی برای سفر به این دیار است، گفت: خوشبختانه طبیعت زیبای استان اردبیل و فصل تابستان زمان خوبی برای سفر به این استان است تا مردم با دیدنی های این خطبه آشنا شوند.

انصاری گفت: اهمیت استان اردبیل تنها به این موضوع که چند پادشاه در طول تاریخ آن را پایگاه خود قرار دادند نیست، بلکه صفویان از این خطه سربرآوردند و این محدوده از ایران از نظر ذخایر طبیعی نیز اهمیت بسیاری دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.