محوطه جمعه مسجد اردبیل برای محافظت پوشیده شد

W W W . D I D S H A H R . I R

 

جمعه مسجد

 

به گزارش دیدشهر(didshahr.ir)، معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از اجرای پوشش محافظ محوطه کاوش مسجد عتیق اردبیل خبر داد.

کریم لطفی در بازدید از محوطه کاوش جمعه مسجد اردبیل تصریح کرد: کاوش جمعه مسجد با هدف تکمیل تحقیقات میدانی پیشین و لایه‌نگاری توالی دوره ها و بازنگری عرصه و حریم قبلی و تاریخ‌گذاری شکل‏‌گیری و توسعه مسجد و برنامه‌ریزی جهت ساماندهی و مهیا نمودن زیرساخت‌های گردشگری مذهبی طی ماه های اخیر آغاز شد.

وی افزود: محدوده کاوش و خاکبرداری شامل ۱۰ ترانشه در ابعاد ۱۰ در ۱۰ متر است که به عبارتی بزرگ ترین محدوده کاوش در کشور را شامل می شود.

معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اظهار کرد: با نزدیک شدن فصل سرما و شروع بارندگی و به لحاظ اهمیت حفاظت از محوطه کاوش، پوشش بر روی محوطه اجرا می شود.

به گفته لطفی با تامین تجهیزات مورد نیاز نصب پوشش در حال اجرا است و با تامین اعتبار فاز دوم عملیات کاوش در این محوطه تداوم خواهد یافت.

وی افزود: مسجد جامع عتیق اردبیل معروف به جمعه مسجد از جمله آثار تاریخی مهم شهر اردبیل از عصر سلجوقی است که در ۲۸ خرداد ماه سال ۱۳۱۵ به شماره ۲۴۸ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.


گردشگری استان اردبیل| اخبار گردشگری | میراث فرهنگی |جمعه مسجد| کریم لطفی 


شماره خبر : 10329 - سه‌شنبه 14 آبان 1398 ساعت 00:38:06
1400 copyright.