مختصات یابی روستاهای اردبیل برای رفع خلاهای امدادرسانی

W W W . D I D S H A H R . I R

 

رامین معبودی

 

به گزارش دیدشهر(didshahr.ir)، این اطلاعات که شامل محل دقیق قرارگیری روستاها با محاسبات GPS و UTM است، می‌تواند در امدادرسانی و مواقع بحرانی مورد استفاده دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان اینکه این مختصات به صورت دقیق و با کمک نیروهای هلال احمر احصا شده است، گفت: در این مرحله به دنبال راستی آزمایی از اطلاعات استخراجی هستیم.

رامین معبودی گفت: بعد از اتمام راستی‌آزمایی اطلاعت در قالب بولتن در اختیار دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران استان قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه این مختصات می‌تواند به سرعت، دقت و کیفیت امدادرسانی منجر شود، افزود: اطلاعات تمامی روستاها از جمله دارای سکنه و خالی از سکنه احصا شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تصریح کرد: در بحث امداد و نجات به تجربه مشاهده شده که مختصات دقیق روستاها به شدت مورد نیاز است و با توجه به تجربه زلزله کرمانشاه این اطلاعات در اردبیل جمع‌آوری شده است.

معبودی گفت: استان اردبیل جزو ۱۰ استان حادثه خیز کشوراست و تقویت زیرساخت‌های امداد و نجات اهمیت ویژه دارد؛ به همین دلیل تقویت انبارهای امدادی و آموزش امدادگران در طول سال به صورت مستمر عملیاتی می‌شود.


گردشگری استان اردبیل| اخبار استان اردبیل| سایت گردشگری استان اردبیل| هلال احمر| رامین معبودی


شماره خبر : 11323 - دوشنبه 18 آذر 1398 ساعت 12:31:18
1400 copyright.