همکاری مشترک اداره میراث فرهنگی با آموزش و پرورش مشگین‌شهر

W W W . D I D S H A H R . I R

میراث فرهنگی اردبیل

 

به‌گزارش دیدشهر؛ ایمانعلی ایمانی در جلسه امضای تفاهم‌نامه همکاری با آموزش و پرورش مشگین‌شهر اظهار کرد: در راستای توسعه تعامل و مشارکت دوجانبه تفاهم‌نامه همکاری اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و آموزش و پرورش شهرستان مشگین‌شهر برای الگوسازی، آموزش و توسعه صنعت گردشگری به امضا رسید.

او گفت: بر این اساس فارغ‌التحصیلان دیپلم گردشگری هنرستان فنی و حرفه‌ای و کار دانش می‌توانند به فعالیت‌های مرتبط با صنعت توریسم، ایرانگردی و جهانگردی پرداخته و در این صنعت نوپا راه موفقیت را در پیش بگیرند.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان مشگین‌شهر هدف از همکاری را توسعه و گسترش فرهنگ کار و کارآفرینی در فرایند یاددهی و یادگیری، آماده‌سازی هنرجویان برای ورود به بازار کار و به کار بستن شایستگی‌های فنی و حرفه‌ای در محیط واقعی کار عنوان کرد.

 

صنایع دستی

ایمانی افزود: تمامی تاسیسات گردشگری و اماکن گردشگری و تاریخی برای دوره کارورزی و کارآموزی دانش‌آموزان رشته گردشگری در نظر گرفته شده و همکاری در ایجاد زمینه استفاده از استادکاران میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در هنرستان‌ها و آموزشگاه‌های متوسطه در راستای فرهنگسازی استفاده بهینه از ظرفیت‌های طرفین و ایجاد وحدت نظر در نیل به اهداف مشترک و صرفه‌جویی اقتصادی در برنامه‌ها انجام خواهد شد.

او اولویت اصلی را ایجاد زمینه مناسب برای شناساندن مشاغل مولد و مشروع جامعه به هنرجویان متناسب با رشته تخصصی آنها برشمرد و بیان کرد: تلاش می‌کنیم تا در راستای دستیابی به اهداف تفاهم‌نامه همکاری همه‌جانبه با آموزش و پرورش شهرستان داشته باشیم.


شماره خبر : 18394 - سه‌شنبه 11 آذر 1399 ساعت 17:23:54
1400 copyright.