اردبیل ۲۰۲۳ ظرفیت بزرگی است

W W W . D I D S H A H R . I R

سیدحامد عاملی: اردبیل ۲۰۲۳ ظرفیت بزرگی است

به گزارش دیدشهر؛ سیزدهمین جلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که شامگاه 28 بهمن ماه ۱۴۰۰ باحضور استاندار، مدیرکل میراث‌فرهنگی، مدیران دستگاه‌های مربوطه و فعالان گردشگری و صنایع‌دستی استان برگزار شد، ظرفیت‌ها و پروژه های اشتغالزا در سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مورد بررسی قرار گرفت.

استاندار اردبیل در این جلسه رفع پاشنه آشیل گردشگری استان را در گرو تهیه برنامه‌های تحول آفرین دانست و گفت: تنها با تدوین برنامه‌های تحول آفرین می‌توان شاهد بهره‌برداری از صنعت گردشگری به عنوان منبع عظیم ثروت آفرین برای اردبیل باشیم.

۲۰۲۳ باید سال شکوفایی گردشگری استان اردبیل باشد

وی با اشاره به نامگذای اردبیل بعنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو در سال ۲۰۲۳،  گفت: باید از این بهانه برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری در استان نهایت استفاده را ببریم.

سید حامد عاملی با تاکید بر اینکه در ابتدا باید آسیب شناسی اساسی در حوزه گردشگری انجام شود تا زنجیره های گمشده در حلقه توسعه گردشگری و تولید ثروت و اشتغال آشکار شود، افزود: «صنعت گردشگری نسبت به دیگر حوزه های دخیل در اقتصاد سریع‌تر می‌تواند ما را به نتیجه مورد نظر در تولید ثروت و اشتغال در استان برساند.

او با اشاره به فرصت بی‌نظیر مهیا شده در رویداد اردبیل پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو در سال ۲۰۲۳ بیان داشت: با برگزاری این رویداد شاهد اتفاق و تحول جدیدی در گردشگری استان خواهیم بود.‌

شهیدگاه اردبیل

گردشگری استان اردبیل | گردشگری اردبیل 


شماره خبر : 22266 - جمعه 29 بهمن 1400 ساعت 14:03:46
1400 copyright.