احیای طرح بوم گردی و زیست بوم استان با تقویت حضور گردشگران

W W W . D I D S H A H R . I R

 

توریست گردشگر

 

به گزارش دیدشهر، نادر فلاحی در نشستی با امام جمعه خلخال گفت : در راستای خروج گردشگری استان از حالت فصلی، برنامه های طرح زمستان بیدار با برگزاری جشنواره زمستانی در خلخال آغازشد و با تلاش مسئولان این شهرستان منجر به برگزاری مطلوب این برنامه مفرح زمستانی و پخش برنامه های آن به زبان های رایج دنیا از شبکه های برون مرزی صدا و سیما و نیز پوشش سایر رسانه های جمعی شد.

وی گفت: با وجود جاذبه های تاریخی ارزشمند استان اردبیل نتوانسته مورد توجه گردشگران خارجی قرار گیرد و باید برنامه ریزی درستی در این زمینه صورت گیرد.

مدیر کل میراث فرهنگی استان اردبیل اظهار داشت: در تلاش هستیم تا با تقویت حضور تورهای خارجی و احیای طرح های بوم گردی و زیست بوم این استان را بصورت شایسته به گردشگران خارجی معرفی کنیم.

فلاحی همچنین با اشاره به توجه ویژه استاندار اردبیل به توسعه صنعت گردشگری در جنوب استان اردبیل، افزود: طرح های بزرگی در مناطق مختلف نمونه گردشگری خلخال در حال اجرا و یا مطالعه بوده که در آینده نزدیک این منطقه را به یکی از قطب های مهم گردشگری تبدیل خواهد کرد.

وی اجرای چند طرح گردشگری بزرگ از جمله پل معلق در منطقه ازناو ، اقدام برای احداث پیست اسکی اندبیل و راه اندازی تجهیزات تله سیژ، اجرای طرح بوم گردی روستای هدف گردشگری کزج و چند طرح گردشگری بزرگ ارائه شده از سوی سرمایه گذاران بخش خصوصی را از جمله طرح های گردشگری خلخال ذکر کرد.

امام جمعه خلخال نیز در این نشست با بیان اینکه تنوع ظرفیت ها و جاذبه های گردشگری این شهرستان قابل قیاس با سایر مناطق کشور نیست، اظهار کرد: این ظرفیت خدادادی مورد غفلت قرار گرفته و انتظار می رود با وحدت رویه مسئولان اجرایی استان از این قابلیت ها بطور مطلوب برای رونق اقتصادی و اشتغال منطقه استفاده شود.

حجت الاسلام کریم اسدی ضمن تقدیر از تلاش های اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل در ماه های اخیر ، گفت: در سال های اخیر تلاش هایی برای معرفی جاذبه های گردشگری این منطقه صورت گرفته ولی این اقدامات تا زمانی که بصورت مطلوب از ظرفیت گردشگری منطقه استفاده نشده ، کافی نیست.

او افزود: بخش بزرگی از مشکلات منطقه در بخش گردشگری متوجه مردم شهرستان است که خود به این ظرفیت های خدادادی در گذشته بی توجه بوده و بیشتر افراد جویای کار به جای بهره گیری از این ظرفیت بزرگ اقتصادی در جست و جوی کار به مناطق دیگر کشور مهاجرت کرده اند.


شماره خبر : 2964 - یکشنبه 7 بهمن 1397 ساعت 14:55:10
1400 copyright.