تعامل با ارزروم برای رونق گردشگری استان اردبیل

W W W . D I D S H A H R . I R

 

نادر فلاحی

تعامل با ارزروم از درخواست های میراث فرهنگی اردبیل در نشست با سرکنسول ایران در ترکیه بود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل خواستار مداخله کنسول گری ها در توسعه روابط بین الملل و تسهیل گردشگری خارجی به ویژه در استان های مرزی شد.

نادر فلاحی در جلسه هم اندیشی با سرکنسول ایران در ارزروم ترکیه با اشاره به دو استراتژی تعامل با ارزروم گفت: در وهله نخست ما باید زمینه توسعه گردشگری استان را فراهم سازیم.

وی تصریح کرد: با توجه به اشتراکات فرهنگی و تشابهات اقلیمی می‌توان از تجربه های ارزروم در رونق گردشگری اردبیل بهره برد و در عین حال فرصت‌‌های سرمایه گذاری را معرفی کرده و از تجربه‌های این استان در احداث تاسیسات گردشگری استفاده کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل با بیان اینکه در طرح زمستان بیدار اردبیل لازم است ایده‌های جدید و موفق عملیاتی شود، اظهار کرد: با توجه به اقلیم مشابه ارزروم و موفقیت این استان در گردشگری زمستانی ما آماده بازدید از ظرفیت‌ها و تاسیسات هستیم.

فلاحی در خصوص سفر خبرنگاران خارجی و تورلیدرها نیز تصریح کرد: اداره کل آماده بستر سازی وقوع این رویداد خبری است و کافی است کنسول‌گری نیازمندی‌های خود را اعلام کند.

وی خواستار حمایت سرکنسول گری از رویدادهای فرهنگی شد و گفت: استان اردبیل آماده حضور در نمایشگاه‌ها و رویدادهای بین المللی است اما به دلیل پاره‌ای مشکلات لازم است این موضوع تسهیل شود.

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل به عنوان مثال بعد از شرکت در یک نمایشگاه در خصوص نحوه هزینه کرد، افراد حاضر و خروجی به حدی ملزم به پاسخگویی هستیم که گاهی حضور در رویداد بین المللی را نمی‌پذیریم.

فلاحی افزود: انتظار می‌رود سرکنسول گری در جلسات مشترک با نهادهای قضایی نسبت به تعریف و اجرای سازو کار مشخص اقدام کند.


گردشگری استان اردبیل | گردشگری اردبیل | تعامل با ارزروم|میراث فرهنگی استان اردبیل | نادر فلاحی


شماره خبر : 9161 - سه‌شنبه 9 مهر 1398 ساعت 11:34:57
1400 copyright.