معرفی سنت‌ها و آیین‌ها جاذبه‌ای برای حضور گردشگران

W W W . D I D S H A H R . I R

به گزارش دیدشهر، صغری فرشی، اظهار کرد: با توجه به قابلیتهای استان اردبیل توجه به جذب توریست خارجی در اولویت برنامه‌های گردشگری فرهنگی وآیینی است.

وی گفت: با توجه به برگزاری آیین‌ها و مراسم گوناگون در ایام محرم و صفر در سطح استان اردبیل که از پیشینه تاریخی و تنوع بسیار زیادی برخوردار است معرفی این سنت‌ها و آیین‌ها در سطح بین‌المللی می‌تواند جاذبه‌ای برای حضور گردشگران فرهنگی وآیینی در استان باشد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل تصریح کرد: توجه به این موضوع می‌تواند در مطرح شدن آیین‌های مذهبی استان اردبیل در سطح بین‌الملل موثر باشد و ما برنامه‌های ویژه‌ای برای این موضوع در سال‌ آینده خواهیم داشت.

فرشی ادامه داد: اردبیل به عنوان مهد حکومت صفویه و مجموعه جهانی شیخ‌صفی‌الدین اردبیلی نیز به عنوان خواستگاه مریدان و ارادتمندان به وی و مکتب تشیع می‌تواند همه ساله پذیرای میهمانان و گردشگران فرهنگی وآیینی از سراسر دنیا باشد.

وی اضافه کرد: این ظرفیت تاکنون آنچنان که باید مورد توجه قرار نگرفته است و ما سعی داریم با تهیه برنامه‌های ویژه برای معرفی این قابلیت در سطح بین‌المللی از سال‌های آینده شاهد حضور گسترده گردشگران فرهنگی از نقاط مختلف دنیا باشیم.


شماره خبر : 926 - دوشنبه 14 آبان 1397 ساعت 10:07:45
1400 copyright.