https://didshahr.ir/10190

مدیر کل میراث فرهنگی استان اردبیل از صدور مجوز اخذ ویزایT برای ۵ دفتر خدمات مسافرتی در استان اردبیل برای ارایه خدمات به گردشگران سلامت خبر داد.

 

نادر فلاحی

 

به گزارش دیدشهر(didshahr.ir)، نادر فلاحی تصریح کرد: در ۶ ماهه نخست امسال بیش از ۴۰۰ هزار نفر از مرز بیله سوار وارد استان اردبیل شده اند که طبق پیش بینی ها و بررسی های انجام شده حدود ۳۰ درصد از این میزان به قصد درمان به کشور سفر می کنند.

وی افزود: در این راستا از ابتدای سال تاکنون برای ۵ دفتر خدمات مسافرتی گردشگری مجوز اخذ ویزای T اعطا شده است که با احتساب یک دفتر دارای مجوز دیگر، تعداد فعالان این حوزه به ۶ دفتر در سطح استان رسید.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل بیان داشت: همچنین در راستای توسعه گردشگری سلامت در استان ۴ بیمارستان استان نیز IPD (مجوز پذیرش بیماران خارجی) را دریافت کرده اند.

فلاحی ادامه داد: با توجه به زیرساخت های درمانی موجود در استان و قابلیت هایی مانند آب های درمانی و آب و هوای مناسب لزوم توسعه گردشگری سلامت در این استان با کمک بخش خصوصی ملموس و قابل دسترس است.

او اضافه کرد: برنامه ریزی ویژه ای برای ساماندهی گردشگری سلامت در سطح استان انجام گرفته که با همکاری بین دستگاهی و ورود بخش خصوصی این امر در استان محقق خواهد شد.


گردشگری استان اردبیل | دفتر خدمات مسافرتی | مجوز | گردشگری سلامت

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.