https://didshahr.ir/24883

پیاده روی در برف بسیار دلنشین و لذت بخش است به شرطی که برخی نکات آن را مد نظر بگیرید.

تکنیک های پیاده روی در برف

به گزارش دیدشهر، بیشتر ما با دیدن برف قید پیاده‌روی یا کاری را که قرار بود در آن روز انجام دهیم، می‌زنیم و حتی برای خرید روزانه هم به دردسر می‌افتیم، اما اگر می خواهید از یک مسیر برفی لذت ببرید این مطلب را بخوانید.

گام های کوتاه، مطمئن تر است

پیاده روی در مسیرهای برفی، سخت و دردسرساز است و نمی‌توان سبک طبیعی خود در راه رفتن را حفظ کرد. برای پیاده‌روی در برف و حفظ تعادل، باید گام‌های کوتاه و مطمئن بردارید. این‌گام‌ها کمک می‌کند عمق برف و یخ را بسنجید. همچنین می‌توانید پاهای‌تان را روی زمین بکشید و خیلی از هم دور نکنید. اگر قرار است در یک سطح شیب‌دار پوشیده از برف راه بروید، بهتر است در یک خط حرکت کنید، یک گام به جلو بردارید و پای دیگر را به موازات آن حرکت دهید. پاهای‌تان نباید با هم تقاطع داشته باشد، زیرا در این حالت بدن‌تان بسیار ناپایدار می‌شود.

مثل پنگوئن راه بروید

بیشتر افراد هنگام برف، باد و باران، سرشان را پایین می‌‌آورند، غافل از این که این کار می‌تواند مقدمه زمین افتادن‌ را فراهم کند. بهتر است وقتی راه می‌روید به جلو نگاه کنید و حواس‌تان به یخ و برگ‌های مرطوب باشد. در چنین شرایطی اگر شبیه پنگوئن‌ها راه بروید، مرکز ثقل‌تان روی پای جلو حفظ می‌شود و به شما در قرار گیری به حالت قائم کمک می‌کند. همچنین گاهی مسیرتان یخ‌زده یا لغزنده به نظر نمی‌رسد اما یک ورق نازک از یخ شفاف مسیرتان را پرخطر کرده است و باید بیشتر احتیاط کنید چرا که بیشترین لغزش و سقوط‌ها در مکانی اتفاق می‌افتد که مردم آن را امن‌تر می‌دانستند؛ مثل بیرون در ورودی، روی پله‌های مقابل در، در مسیر یا هنگام پیاده‌شدن از خودرو.

نیازمندی های یک روز برفی

بهتر است در یک روز برفی این وسایل را با خود به همراه داشته باشید.

کفش پراصطکاک دلیل اصلی سقوط شدید هنگام قدم زدن روی یخ یا برف، نبود اصطکاک بین کفش و زمین است. چکمه و کفش‌هایی که کف آن‌ها با زمین اصطکاک ایجاد می‌کند، بهترین گزینه هستند.

دستکش مناسب همیشه یک جفت دستکش داشته باشید تا به شما کمک کند در هوای سرد برای حفظ تعادل دستان خود را بیرون از جیب‌هایتان نگه دارید.

کلاه و لباس لایه‌لایه اگر کاپشن‌تان کلاه ندارد حتما از یک کلاه برای گرم کردن سر خود استفاده کنید. همین‌طور بهتر است به صورت لایه‌لایه (سیستم پوست پیازی) لباس بپوشید تا بدن‌تان در برابر ورود سرما مقاوم‌تر باشد.

بیشتر کوهنوردان از این سیستم در کوهستان استفاده می‌کنند.

برف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.