https://didshahr.ir/1083

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل با اشاره به ضرورت تداوم راه آهن اردبیل تا شهرستان‌ های مرزی و شمال گفت: در قالب پروژه ‌های حوزه راهسازی و راه آهن تحولات خوبی در سال ‌های نه چندان دور در پارس‌ آباد، بیله ‌سوار و گرمی و همچنین مشگین‌ شهر اتفاق می‌ افتد.

به گزارش دیدشهر، داود شایقی گفت: تکمیل و راه‌اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی و رونق فعالیت در منطقه ویژه اقتصادی نمین از اولویت‌ها بوده که در این راستا 10 میلیارد ریال اعتبار از محل کمک‌های فنی و اعتباری برای تکمیل زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی نمین اختصاص یافت.

وی از اختصاص 320 میلیارد ریال برای تکمیل زیرساخت‌های نواحی و شهرک‌های صنعتی استان خبر داد و افزود: حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی در راستای رونق تولید و اشتغال در استان از مهمترین برنامه‌ها بوده و در این زمینه پیگیری لازم را انجام می‌دهیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل با اشاره به پروژه راه‌آهن اردبیل به میانه بیان کرد: این پروژه که از طرح‌های مهم ملی به شمار می‌رود با تلاش‌ها و پیگیری‌های استاندار اردبیل تمامی فازهای آن فعال بوده و عملیات اجرایی آنها در حال انجام است.

شایقی با اشاره به اختصاص اعتبار از محل فاینانس داخلی به این پروژه شاخص کشوری گفت: قسط اول اعتبارات این پروژه پرداخت شده و قسط دوم وسوم آن نیز به مبلغ دو هزار و 500 میلیارد ریال به صورت سالانه در سال 99 پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به اختصاص هفت هزار و 500 اعتبار از محل فاینانس در کنار اعتبارات مصوب این پروژه تصریح کرد: با وجود کاهش اعتبارات عمرانی امسال اما با توجه به اهمیت پروژه راه‌آهن و نیز محورهای مواصلاتی، اعتبارات این بخش رشد خوبی داشته است.

راه آهن -ساخت وساز

ضرورت تداوم اجرای راه آهن اردبیل  تا شهرستان‌ های مرزی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل ضرورت تداوم اجرای راه آهن اردبیل را تا شهرستان‌ های مرزی و شمال این استان یادآور شد و افزود: در قالب پروژه ‌های حوزه راهسازی و راه آهن تحولات خوبی در سال ‌های نه چندان دور در پارس‌ آباد، بیله ‌سوار و گرمی و همچنین مشگین‌ شهر اتفاق می‌ افتد.

شایقی اظهار کرد: امتداد راه‌آهن اردبیل تا شهرستان‌های شمالی و مرزی استان نیز پیگیری می‌شود که تحقق این مهم می‌تواند تحولی اساسی در شهرستان‌های بیله‌سوار، پارس‌آباد، گرمی و مشگین‌شهر ایجاد کند.

وی ادامه داد: برغم کاهش محسوس اعتبارات عمرانی در سال جاری و سال آینده با توجه ویژه دولت و رییس سازمان برنامه و بودجه اعتبارات حوزه راه آهن و راه ‌های مواصلاتی اردبیل بویژه احداث بزرگراه ‌ها با رشد مناسب اعتبارات روبرو بوده و امیدواریم تدارک این زیرساخت‌ ها زمینه توسعه شمال استان را فراهم کند.

جاده-خاکبرداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.