https://didshahr.ir/1099

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل با اشاره به احداث راهدارخانه درمسیرهای گردشگری افزود: این راهدارخانه ها باهدف ارائه خدمات به گردشگران وکوهنوردان درمنطقه آلواس سرعین و یکی دیگر در مشگین شهر مشرف به سبلان احداث می شود.

به گزارش دیدشهر، علی رحمتی افزود: این مسیر برای استفاده گردشگران از ارتفاعات سبلان و نیز تحقق طرح زمستان بیدار و رونق بخشی به صنعت گردشگری در فصل سرما بهسازی شده است.

وی بیان کرد: اعتبار چهار کیلومتر از عملیات اجرایی این مسیر از محل اعتبارات سال 96 و بقیه از اعتبارات امسال تامین می شود.

رحمتی ادامه داد: پیست اسکی آلوارس سرعین یکی از مکان های گردشگری استان است و این جاده با اینکه از لحاظ فنی زیرساخت های خوب ندارد اما تا حد امکان برای بهبود وضعیت آن از جمله لکه گیری اقدام شده و برای روکش و آسفالت آن نیز اقدام خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل درباره احداث راهدارخانه در مسیرهای گردشگری افزود: یک راهدارخانه در منطقه آلواس سرعین و یکی دیگر در مشگین شهر مشرف به سبلان با هدف ارائه خدمات لازم به گردشگران و کوهنوردان احداث می شود.

آلوارس در دامنه جنوبی 4811 متری کوه سبلان در اردبیل به لحاظ چشم اندازهای کم نظیر، هوای دلپذیر در تابستان و پیست اسکی از نقاط سیاحتی و تفریحی پرجاذبه ایران می باشد که به واسطه جاده ای به طول 24 کیلومتر و عرض 18 متر از شهر سیاحتی سرعین دسترسی به آن امکان پذیر است.

جاده ای که از همان ابتدا پیچ و خم های تند و فرود و فرازهای زیادی دارد و شیب ها و سینه کش های آن با گذشت از روستای آلوارس تندتر می شود و در انتهای جاده و نزدیکی های پیست اسکی به اوج می رسد.

پیست اسکی آلوارس بعد از پیست شمشک دومین پیست معتبر ایران است که در صورت راه اندازی خط 2 و 3 تله کابین و امکانات اقامتی و خدماتی این مجموعه می تواند محل برگزاری مسابقات جهانی اسکی و توسعه گردشگری زمستانی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.