https://didshahr.ir/1113

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نیر با اشاره معرفی روستای تاریخی پیرنق بعنوان جاذبه کمتر شناخته شده گفت: با توجه به وجود ظرفیت تاریخی این روستا می توان اقامتگاه‌های بوم گردی را تقویت کرده و ماندگاری گردشگر در این منطقه را افزایش داد.

به گزارش دیدشهر، بهنام وکیلی در بازدید از این گورستان تاریخی تصریح کرد: گورستان تاریخی روستای پیرنق یکی از آثار شاخص تاریخی شهرستان نیر است بطوریکه این گورستان معروف به گور قبری در شهرستان نیر از لحاظ تنوع سنگ‌های صندوقچه‌ای شکل و نقش و نگارهای روی سنگ در نوع خود بی‌نظیر است.

وی افزود: گورستان پیرنق یکی از ظرفیت‌های گردشگری تاریخی شهرستان نیر است که ضروری است به عنوان جاذبه کمتر شناخته شده معرفی شود.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نیر تاکید کرد: تعدد صندوق قبرهای سنگی در شکل‌های مختلف از حیث تاریخی و هنری در نوع خود بی نظیر است.

روستای پیرنق

وکیلی ادامه داد: با توجه به وجود این ظرفیت تاریخی می توان اقامتگاه‌های بوم گردی را تقویت کرده و ماندگاری گردشگر در این منطقه را افزایش داد.

او اضافه کرد: در صورتی که ایده‌هایی در این خصوص ارائه شود، با پرداخت تسهیلات و تامین زیرساخت‌ها طرح های بوم گردی مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.