https://didshahr.ir/1133

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از حمایت پروژه های بالای 50 درصد درخصوص زیر ساختها خبرداد.

به گزارش دیدشهر، نادر فلاحی در جلسه بررسی مشکلات سرمایه‌گذاران بخش‌خصوصی گردشگری خلخال اظهار کرد: حل مشکل سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری بخش‌خصوصی در تمامی شهرستان‌های استان اردبیل با حضور در مبدأ سرمایه‌گذاری یعنی محل سرمایه‌گذاری طرح بررسی و حل می‌کنیم.

وی با اشاره به مشکل جارچیان و خانه‌های اجاره‌ای در تمام شهرستان‌های استان اردبیل گفت: اولویت اول ادارات میراث فرهنگی شهرستان‌ها رسیدگی به ساماندهی و نظارت بر امور خانه‌های اجاره‌ای برای تسهیل در خدمات گردشگری است.

 

پل معلق

سومین قطب گردشگری استان اردبیل در اولویت ایجاد زیرساخت‌ها

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل بیان کرد: اولویت اول در ستاد ساماندهی گردشگری شهرستان خلخال استقرار مسافر در هتل‌ها، اقامتگاه‌های رسمی است و در بحث خانه مسافر‌ها در هر شهرستان با توجه به پیک حضور مسافر فعالیت خانه مسافر‌های فصلی و با تشخیص فرمانداران به عنوان رئیس کارگروه گردشگری و ستاد تسهیلات سفر هر شهرستان تصمیم گیری خواهد شد.

فلاحی گفت: شهرستان خلخال بعد از سرعین و مشکین شهر به عنوان سومین قطب گردشگری استان اردبیل در اولویت ایجاد زیرساخت‌ها است و از این رو طرح جامع گردشگری استان اردبیل در دست طراحی است که انجمن گردشگری استان نیز تشکیل شده و شهرستان‌ها نیز در حوزه گردشگری و توریسم دارای نظر و رای خواهند بود.

وی تصریح کرد: در حوزه گردشگری سرمایه‌گذاران با مراجعه اولیه به اداره میراث فرهنگی و گردشگری مجوز لازم را دریافت و نیازمند پروانه از امور صنفی و یا اتحادیه‌ها نیستند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از پیگیری ویژه بحث پروژه پل معلق خلخال نیز خبر داد و گفت: راه‌های دسترسی و حل مشکل زمین بخش‌خصوصی واقع در محدوده این پل حل شده و تسهیلات 7 میلیارد و 500 میلیون تومانی این پل نیز مصوب شده که قطعا با پیگیری استاندار اردبیل و پیگیری نماینده مردم خلخال و کوثر و فرماندار خلخال این امر تحقق خواهد یافت.

طبیعت

پروژه‌های بالای 50 درصد در خصوص زیرساخت‌ها از حمایت ویژه برخوردار خواهند شد

فلاحی افزود: با مصوبه موجود از سازمان گردشگری کشور از این پس پروژه‌های بالای 50 درصد در خصوص زیرساخت‌ها از حمایت ویژه برخوردار خواهند شد.

در حاشیه این گفتگو بشیر خالقی نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی نیز با قدردانی از توجهات اداره کل میراث فرهنگی به حضور در خلخال و حل مشکل سرمایه‌گذاران بخش‌خصوصی گفت: توجه استاندار اردبیل به جنوب استان قابل وصف است و حسن مسؤولیت این مقام اجرایی عالی استان سرمایه‌گذاران را تشویق به حضور در شهرستان‌ها کرده است.

وی از گدایی مجازی در فضای مجازی انتقاد کرد و افزود: در یک مشکل ایجاد شده برای یک فرد در یک خانواده، یک سری افراد با استفاده از یک سری سایت‌ها به صورت غیر قانونی اقدام به گدایی مجازی و دریافت پول می‌کنند که این حرکت شایسته نیست و تبلیغات سوء به گردشگری شهرستان ضربه وارد می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.