https://didshahr.ir/13223

مدیرکل اداره بنادر و دریانوردی هرمزگان اعلام کرد که نوروز امسال به مسافران، خدمات سفرهای دریایی ارائه نمی‌شود.

گردشگری

 

به گزارش دیدشهر: اله‌مراد عفیفی‌پور، مدیرکل اداره بنادر و دریانوردی هرمزگان، درباره اعمال محدودیت‌ها در سفرهای دریایی ایام نوروز در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا گفت:

طبق تصمیم ستاد مقابله با کرونا، به هیچ مسافر عادی خدمات سفر دریایی ارائه نخواهد شد. سفرهای دریایی فقط برای مسافران دارای شرایط اضطرار انجام می‌شود.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود اشاره کرد که به‌منظور پالایش واجدان شرایط برای انجام سفرهای دریایی، تهمیداتی در نظر گرفته‌ شده و با شیوه‌های مختلف، افرادی را که نیاز ضروری به انجام سفر دریایی دارند، شناسایی می‌شوند.

مدیرکل اداره بنادر و دریانوردی هرمزگان در ادامه گفت:

تردد دریایی مسافری به جزایر فقط از ساعت ۶ صبح تا ۱۸ عصر در سه الی چهار سرویس برای واجدان شرایط انجام می‌شود. علاوه بر این، به هیچ عنوان خدمات حمل خودرو بین بنادر نداریم.

اله‌مراد عفیفی‌پور ضمن اشاره به دستورالعمل‌های در حال اجرا در بنادر و شناورها جهت مقابله با کرونا خاطرنشان کرد که طبق این دستورالعمل، تمام کشتی‌های خارجی در لنگرگاه، متوقف می‌شوند و خدمه آن‌ها توسط نمایندگان بهداشت مورد بررسی پزشکی و غربالگری قرار می‌گیرند. اگر اجازه ورود صادر شود، می‌توانند وارد بندر شوند. ضمن اینکه خدمه کشتی‌های خارجی اجازه تردد در بنادر را ندارند و تمام نیازمندی‌های آن توسط شرکت‌ها تامین می‌شود.

وی درباره اعزام و پذیرش مسافران در خطوط خارجی گفت:

اعزام مسافر از بنادر ایران به مقاصد خارجی انجام نمی‌شود و تمام سفرهای دریایی در خطوط خارجی لغو شده است؛ اما تعدادی از هم‌وطنان در امارات به ایران جابه‌جا شدند و تاکنون هم تقاضایی برای جابه‌جایی ایرانی‌ها از بنادر امارات مطرح نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.