https://didshahr.ir/13539

متأسفانه در مناطق مختلف کلانشهر، سگ های ولگرد به صورت گله ای جولان می دهند که این امر باعث ترس و وحشت در میان زنان و کودکان شده است.

سگ

یکی از شهروندان در این مورد پیامی را برای ما ارسال کرده که بدین شرح است:

در حالی که هر روز شاهد درگیری سگ های ولگرد با شهروندان می‌باشیم و گاها جراحت‌هایی در حد مرگ را شاهدیم، بعنوان مثال روز گذشته چند قلاده سگ ولگرد برادرم را مجروح کردند.

متاسفانه در مراجعه با نهاد‌های مرجع، از ترس حامیان حیوانات در فضای مجازی، حاضر به پیگیری جدی مشکل نیستند و با اینکه این سگ‌های «هار» آزادانه همه جا رفت و آمد می‌کنند و مشکلات جانی برای هم میهنان بوجود می‌آورند اما مسئولین ترجیح می‌دهند ساکت مانده و کاری انجام ندهند.

با اینکه در قانون نیز تصریح شده جمع‌آوری حیوانات مخل امنیت روانی و جانی وظیفه شهرداری‌ها است. لذا از شوراهای شهرها به عنوان متولی شهرداری‌ها تقاضا می‌شود نسبت به جمع‌آوری سگ‌های ولگرد اقدامات فوری و اساسی انجام دهند.

شما هم نظرات خود را در بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید.

 

 

دیدگاه ها

 1. صداقت گفت:

  ما خواستار برخورد با سگ های خیابانی و ولگرد در کل کشور از جمله مرکز استان و شهرستان ها و حتی در روستاهای ایران هستیم که مشکلات فراوانی برای مردم و جامعه به وجود می آورد و موجب ترس و حتی بعضاً به افراد پیاده حمله میکنند و همچنین باعث کثیفی در سطح شهری روستایی میشود و خیلی وقتا در جاده‌ها و خیابان ها با خودرو ها برخورد میکنند که هم باعث آسیب دیدن حیوان و هم باعث صدمه‌‌ به خودرو می‌شود.
  پس از مسئولین مربوطه خواستاریم برای آرامش شهری و روستایی و سلامتی این حیوانات بخش هایی برای جمع آوری و نگهداری این حیوانات ولگرد در سطح شهری و در صورت امکان در سطح روستایی ساخته شود.

 2. عسگر ایرج گفت:

  آوردن سگ توسط افراد به پارک یک معضلی شده است.پارک جای بازی کودکان و تفریح خانواده هاست هر موقع به پارک‌ می‌رویم استرس این را داریم که سگ مردم یا سگ‌های ولگرد به ما حمله بکنند متاسفانه هیچ نهادی هم پاسخ گو نیست.

 3. فاطمه لشنی زند گفت:

  هرسگ بدون صاحب وولگردی دیدیدبایدچهارنفره دست وپاش بگیریدوبه پهلوبخوابانیدوپوزبندفلزی به دهانش بزنیدبعدبایک سنگ بیضه هاش روبکوبیدخوب له کنیداگرعقیم نشوندبعداممکنه حمله کنند.

 4. ادریس گفت:

  گروهی فکر میکنن خریدن سگ پا کوتاه نشانه دوست داشتن سگ ها هست غافل از اینکه با این خریدشون تولید سگ های پاکوتاه توسط دلال ها افزایش خواهد یافت که بعد از بزرگ شدن و سخت شدن شرایط نگهداری این سگ های خانگی رو تحویل جامعه و محیط زیست میدن.اکثرا هم دخترهای جوان و نوجوان که احساساتشون در مکان عقلشون هست این بدبختی زیستی رو سر جامعه دارن میارن.

 5. افشین گفت:

  فراگیری بیماری هایی مانند هاری خالی از لطف نیست.

 6. شمسایی گفت:

  در حاشیه شهر زندگی می کنیم ولی مسیر عبور حیوانات وحشی مانند گرگ و سگ های ولگرد است و خطر حمله به کودکان و سایر اهالی دور از انتظار نیست.

 7. مهسا شعبانی گفت:

  تقریبا در هر کوچه و خیابان تعداد زیادی سگ مشاهده می‌شود که به صورت گروهی در حال حرکت هستند. این موضوع باعث شده تا خانواده‌ها احساس ترس و ناامنی شدیدی داشته باشند. هر روز هم تعداد این سگها رو به افزایش است و یک ولنگاری خاصی در این خصوص مشاهده می شود.

 8. مریم ولی زاده گفت:

  متاسفانه در سطح شهر مدت یکسالی است تعداد زیادی سگ ولگرد مزاحمت‌های زیای برای مردم ایجاد می‌کنند و در چندین مورد به افراد بویژه خانم‌ها و بچه‌ها حمله می‌کنند اگر مشکل حل نشود چندسال دیگر به دلیل زاد و ولد زیاد نمیتوان مشکل را رفع کرد

 9. موسی گفت:

  همین جایی که مدیریت و نگهداری میشد ، تنها جایی بود که نباید این کشتار رخ می داد

 10. رضا گفت:

  چرا به خاطر حماقت یک مشت آدم غرب زده ، بچه هامون باید آسیب ببینن ؟

 11. رضا گفت:

  پدیده سگ‌های ولگرد به یک معضل اساسی تبدیل شده است.

 12. لیلی نجفی گفت:

  ما امنیت جانی برا بچه ها مون میخوایم.

 13. ناشناس گفت:

  پیشنهاد می کنیم سلبیرتی ها و غذا دهنده های به سگ های ولگرد که باعث زاد و ولد بیشتر آنها می شوند آنها را به فرزند خواندگی بپذیرند و در خانه و ویلای خود تا می توانند به آنها رسیدگی کنند و غذا بدهند.

 14. معلول گفت:

  آیا بهتر نبود به جای حمایت از سگها از کودکانی حمایت میکردید که جانشان توسط سگهای ولگرد تهدید میشود؟!!

 15. ایرج گفت:

  در روزهای اخیر سگ ها به چند کودک آسیب دیده شده طوری که دایره ترس را در میان زنان و کودکان افزایش داده است. لذا خواهشمندیم با جمع‌آوری سگها، اقدامات لازم را مبذول فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.