https://didshahr.ir/1618

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل گفت: برگزاری مانور زلزله و ایمنی امسال نیز با شعار محوری «مدرسه ایمن، جامعه تاب‌آور» و با مشارکت ادارات مختلف با هدف آشنایی دانش آموزان با زلزله و خطرات آن و کاهش خسارات ناشی از زلزله به‌وسیله ارتقای فرهنگ خودامدادی و دیگرامدادی برگزار شد.

به گزارش دیدشهر، فرهاد عبدالعلی‌پور در بازدید از روند برگزاری مانور زلزله و ایمنی در هنرستان مبتکران اردبیل اظهار داشت: با توجه به خطر بالای زلزله در ایران و اهمیت ارتقای آمادگی مردم به ‌ویژه جوانان و نوجوانان برای مواجهه با اثرات زلزله، همه‌ساله مانور سراسری زلزله و ایمنی­ با همکاری اعضای کارگروه مدیریت بحران شهرستان‌ها در مناطق و نواحی 19گانه آموزش و پرورش استان انجام می‌شود.

وی بیان کرد: امسال نیز این مانور با شعار محوری «مدرسه ایمن، جامعه تاب‌آور» و با مشارکت ادارات مختلف با هدف آشنایی دانش آموزان با زلزله و خطرات آن و کاهش خسارات ناشی از زلزله به‌وسیله ارتقای فرهنگ خودامدادی و دیگرامدادی برگزار می‌شود.

مانورزلزله

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل نیز هدف اصلی از انجام مانور زلزله در مدارس را آموزش و توانمندسازی دانش‌آموزان در رابطه با نحوه صحیح پناه‌گیری و خروج اضطراری به هنگام وقوع زلزله، چگونگی حمل مصدوم و اطفاء حریق دانست و تصریح کرد: این مانور مشترک با تاکید بر ارتقای تاب‌آوری اجتماعی در برابر حوادث و بلایای طبیعی به ویژه در بین دانش‌آموزان در بیش از 3 هزار مدرسه استان اردبیل برگزار می‌شود.

حسین برزگرماهر با بیان اینکه در رویکرد جدید در کنار ارایه آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان، ارتقای سطح آگاهی و آمادگی ساکنان محله‌های مجاور مدارس نیز از اهداف اجرای این مانور است، افزود: تلاش می‌شود که مدارس ایمن در برابر زلزله به عنوان کانون ارتقای ایمنی و پایگاه مدیریت بحران در سطوح محلی مورد توجه قرار گیرند.

مانورزلزله

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل از مدیران مدارس استان خواست تا اهتمام ویژه‌ای را به مقاوم‌سازی غیرسازه‌ای در مدارس به ویژه تثبیت قفسه­ها، کمدها، تابلوها، تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی داشته باشند تا در هنگام بروز احتمالی زلزله، خسارات جانی و مالی به حداقل ممکن کاهش یابد.

وی با بیان این که یکی از دغدغه‌های اصلی کشور حوادث غیرمترقبه بویژه زلزله و سیل است، گفت: دانش‌آموزان همان طور که به تحصیل و ارتقای سطح علمی خود توجه ویژه دارند، باید به فراگیری آموزش‌های لازم برای آمادگی در برابر حوادث و بحران‌ها نیز بپردازند چرا که آموزش یکی از اساسی‌ترین موضوعاتی است که می‌تواند از بروز ضرر‌ها و خسارت‌های جبران‌ناپذیر جلوگیری کند.

مانورزلزله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.