https://didshahr.ir/18178

برای سفر خارجی دانستن یک سری توصیه‌های مفید به شما خیلی کمک خواهد کرد.

هواپیما کانادا

 

توصیه‌هایی که درصورت پشت گوش انداختن، دردسرهای زیادی در راه سفرتان برایتان درست خواهد کرد.

اولین قدم در این راه داشتن گذرنامه و دانستن مهلت اعتبار آن است. قدم بعدی این است که دقت کنید طول اقامتتان در ویزا به درستی قید شده و بلیط رفت‌وبرگشتتان در دستتان باشد. فرض کنید می‌خواهید به کانادا بروید، سعی کنید بعد از صدور ویزا بلیط کانادا خود را تهیه کنید. ویزای ترانزیت خود فراموش نکنید! ترانزیت به‌معنای تغییر هواپیما در یک شهر واسطه است. برای مثال اگر بخواهید از تهران به کانادا سفر کنید، درطول پروازتان یک یا دو توقف هم داشته باشید و با هواپیمای دیگر بخواهید به سفرتان ادامه دهید؛ باید برای حضور در فرودگاه و تغییر ترمینال ویزای ترانزیت داشته باشید. درصورت نداشتن ویزای ترانزیت از مبدا بازگردانده خواهید شد.

انگلیس و ایرلند درصورتی از مسافران ایرانی ویزای ترانزیت نمی‌خواهند که مقصد نهایی مسافران به‌سمت آمریکا یا کانادا باشد. برای سفر به کشورهای دیگر داشتن این ویزا ضروری تلقی می‌شود. سعی کنید عوارض خروج از کشور خود را حداقل تا دو روز قبل از پرواز پرداخت کنید، درصورت نداشتن فرصت این‌کار در فرودگاه نیز می‌توانید با دستگاه خودپرداز عوارض پرواز را بپردازید. توجه کنید که بار مجاز برای پرواز کویتی و اتحاد تهران تورنتو دو چمدان معادل ۲۳ کیلوگرم است؛ اما درصورت رزرو بلیط هواپیما کانادا علی بابا به‌صورت بیزینس یا فرست کلاس این مقدار بیشتر خواهد شد. پس حتما قبل از سفر مقدار بار مجاز داخل بلیط را چک کنید. از دیگر مسائلی که در سفرهای خارجی به کمکتان می‌آید، می‌توان به این موارد اشاره کرد:

مراحل چک-این را به‌صورت اینترنتی انجام دهید و سعی کنید بار کم‌تری با خود بردارید تا سفر راحت‌تری داشته باشید. با رعایت همه این نکات سفر بدون دغدغه‌ای را تجربه خواهید کرد. درادامه با بهترین خطوط هوایی برای سفر به کانادا برای خرید بلیط هواپیما کانادا آشنا خواهید شد.

ایرلاین کی ال ام: از فرودگاه امام خمینی و با داشتن توقف در فرودگاه رم و فرودگاه آمستردام بعد از ۳۴ ساعت و ۵۵ دقیقه به فرودگاه تورنتو کانادا می‌رسید.

ایرلاین ایرفلوت: از فرودگاه امام خمینی و با داشتن توقف در فرودگاه مسکو روسیه بعد از ۱۵ ساعت و ۱۰ دقیقه به تورنتو کانادا خواهید رسید.

ایرلاین اتحاد: از فرودگاه امام خمینی و با توقف در فرودگاه‌های ابوظبی امارات متحده عربی و فرودگاه لندن انگلستان بعد از ۲۰ ساعت و ۳۵ دقیقه می‌توانید تورنتو کانادا را ببینید.

ترکیش ایرلاین: از فرودگاه امام خمینی و با حساب‌کردن توقف در استانبول ترکیه بعد از ۲۲ ساعت و ۴۵ دقیقه به کانادا خواهید رسید.

ایرلاین قطرایرویز: مسافت این پرواز ۲۰ ساعت و ۱۶ دقیقه است. از فرودگاه امام خمینی با دو توقف در فرودگاه دوحه قطر و فیلیدلفیا آمریکا به تورنتو می‌رسید.

ایرلاین اتریش: از فرودگاه امام خمینی و یک توقف در اتریش تا فرودگاه تورنتو ۱۷ ساعت و ۴۵ دقیقه فاصله است.

ایرلاین لوفت‌هانزا: از فرودگاه امام خمینی با حساب یک توقف در فرودگاه وین اتریش بعد از ۱۸ ساعت و ۴۵ دقیقه به تورنتو می‌رسید. فاصله هوایی تهران تا تورنتو ۹۹۳۴ کیلومتر است.

عواملی که باید درحین انتخاب ایرلاین و خرید بلیط هواپیما کانادا به آن دقت کنید شامل قیمت بلیط، قوانین و مقررات، شرایط و مدت‌زمان ترانزیت، خدمات اضافی مانند بار همراه و بار تحویلی، مسیر پرواز، طول پرواز، سرویس‌دهی داخل کابین، میزان انعطاف‌پذیری در موارد خاص و نوع تعامل با پاسپورت ایرانی می‎شود.

به سمت کانادا

  دانستنی‌های مالی برای سفر به کانادا

هزینه برای سفر به کانادا بستگی به این دارد که چه بودجه‌ای داشته باشید. خرج ثابت بلیط کانادا را کنار بگذارید و به خرج‌های دیگری که این سفر برایتان خواهد داشت، نگاهی بیندازید. درصورت داشتن بودجه کم می‌توانید در یک خوابگاه تخت اجاره کنید و غذای خود را از سوپرمارکت‌ها بخرید. برای داشتن سفری متوسط یک اتاق در یک هتل متوسط رزرو کرده، غذای خود را در یک رستوران محلی میل کنید و دراین‌صورت پول برای ورودی جاهای دیدنی نیز خواهید داشت. برای تجربه یک سفر لوکس می‌توانید یک اتاق دبل در یک هتل چهارستاره رزرو کرده و هر سه وعده غذای خود را در یک رستوران خوب خورده و تفریحات خود را هم داشته باشید. دراین‌صورت هزینه سفر شما بالای ۲۵۰ دلار خرج خواهد داشت. البته انعام رستوران‌ها، تاکسی‎‌ها و خدمات باربری و خانه‌داری هتل‌ها را نیز به این مبلغ اضافه کنید.

با اجاره خودرو نیز به‌راحتی می‌توانید در شهر تردد کنید و سفر خود را نیز لاکچری‌تر بگذرانید؛ اما درصورت داشتن بودجه کم‌تر اجاره خودرو، اتوبوس، تاکسی و مترو نیز گزینه‌های خوبی برای تردد در شهر و بازدید از جاذبه‌های دیدنی محسوب می‌شوند. سعی کنید حتما در سفر خود به تورنتو به کازا لوما، برج سی‌ان، اکواریوم ریپلای کانادا، دریاچه انتاریو، موزه سلطنتی انتاریو، رستوران اسکاراموش، پیتزریا لیبرتو، کانو، رستوران ژاپنی گو ایزاکایا و نوتا بنه سری بزنید. امیدواریم با خرید بلیط کانادا بدون دغدغه به این کشور سفر کرده و یکی از خاطره‌انگیزترین سفرهایتان را تجربه کنید.

    https://didshahr.ir/18178

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.