https://didshahr.ir/1852

سیم های سیلیکونی مزایای بسیار زیادی برای کاربردهای صنعتی دارند.

سیم های سیلیکونی دارای محدوده حرارتی بسیار بالایی بین -90 درجه سانتی‌گراد (-130 درجه فارنهایت) در پایین‌ترین نقطه تا 200 درجه سانتی‌گراد (392 درجه فارنهایت) در بالاترین نقطه هستند که سیم سیلیکونی را به یکی از قابل اعتمادترین نوع سیم و کابل برای گرما تبدیل می‌کند. آنها جدا از مقاومت حرارتی بالا به دلیل انعطاف پذیری خود و سختی در برابر ضربه معروف هستند.

 با وجود آن، مزیت اصلی سیم عایق بندی شده سیلیکونی در کاربردهای مسکونی و تجاری مقاومت در برابر آتش است. زمانی که شما نیاز به حفظ یکپارچگی مدار دارید، آنها قابل اعتمادترین کابل ها هستند.

کاربردهای سیم سیلیکونی

سیلیکون مقاوم ترین ماده لاستیکی در برابر آتش است و عایق لاستیکی سیلیکونی از 3 عنصر اصلی تشکیل شده است: هیدروژن، اکسیژن و کربن. سیلیکون نسبت به سایر کابل‌های مقاوم در برابر شعله گران‌تر است، زیرا یک ماده کمیاب است و از دهه 1940 که برای اولین بار در کارخانه‌ها استفاده شد.

صنایعی که از کابل های سیلیکونی استفاده می کنند:

  • صنعت خودرو
  • صنعت پزشکی
  • صنعت هوافضا
  • صنعت الکترونیک
  • صنعت ساخت و ساز
  • صنعت تولید

8 مزایای استفاده از سیم های سیلیکونی

مشاغل از هر نوع می توانند از کابل های سیلیکونی بهره مند شوند. تولیدکنندگان لوازم الکترونیکی، شرکت‌های ساختمانی/املاک، تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی، شرکت‌های هوافضا و سایر مشاغلی که به مقاومت حرارتی بالا در محصولات خود متکی هستند، باید سیم های سیلیکونی را برای مزایایی که می‌توانند ارائه دهند، در نظر بگیرند. محبوب‌ترین کابل‌های عایق‌شده امروزه کابل‌های PVC هستند، اما کابل‌های سیلیکونی عایق بالاتری را با هزینه کمی بیشتر ارائه می‌کنند.

1) مقاومت در برابر شعله

مزیت اصلی نسبت به سایر کابل های عایق شده مقاومت شدید در برابر شعله است. اگر می خواهید آسیب ناشی از آتش سوزی را به حداقل برسانید، باید کابل های سیلیکونی را در نظر بگیرید. خواص معدنی مقاوم در برابر شعله آنها را برای کاربردهای مختلف صنعتی ایده آل می کند. در حالی که سایر کابل ها ذوب می شوند، سیم های سیلیکونی در هنگام آتش سوزی مقاومت می کنند و زمان کافی برای خاموش کردن آتش را فراهم می کنند.

2) انعطاف پذیری بالا

عموم مردم سیلیکون را با انعطاف پذیری مرتبط می دانند زیرا یکی از انعطاف پذیرترین لاستیک های جهان است. در کاربردهای صنعتی، باید سیم ها را خم کنید تا آن را برای اهداف مختلف تنظیم کنید، و این باعث می شود کابل های سیلیکونی 16 AWG یکی از همه کاره ترین کابل های موجود در بازار باشد. آنها قادر به تحمل خمش زیاد برای طیف وسیعی از کاربردها هستند.

3) عایق شیمیایی

کابل های سیلیکونی مجهز به یک پوشش محافظ هستند که آنها را در برابر مواد شیمیایی و مواد مختلف که ممکن است به کابل های دیگر آسیب برساند، مقاوم می کند. اگر در محیطی با مواد شیمیایی غیرقابل پیش بینی زیاد کار می کنید، کابل های سیلیکونی بسیار قابل اعتماد هستند.

4) مقاومت حرارتی

سیم و کابل های سیلیکونی مقاومت حرارتی بالایی دارند و یکی از پرکاربردترین کابل ها هستند. آنها نه تنها می توانند در برابر دماهای بالا بلکه در دمای بسیار پایین نیز مقاومت کنند.

5) مقاومت فشاری

کابل های سیلیکونی حتی با قرار گرفتن طولانی مدت در معرض فشار، شکل اصلی خود را حفظ می کنند. اگر عادت دارید با کابل هایی کار کنید که پس از تحت فشار قرار گرفتن دائماً خم می شوند، باید سیم و کابل های سیلیکونی را تغییر دهید که حتی پس از فشار طولانی مدت شکل اولیه خود را حفظ می کنند.

6) مناسب برای استفاده در فضای باز

سیم های سیلیکونی برای استفاده در فضای باز مناسب هستند، جایی که می توانند در معرض شرایط محیطی شدید قرار گیرند. اگر به کابلی نیاز دارید که از نظر محیطی در برابر عناصری مانند آب و شعله بسیار مقاوم باشد، آنها یک کابل معمولی هستند.

7) مواد معدنی پاک

لاستیک سیلیکونی متعلق به دسته پلیمرهای بی اثر است که آن را به یک ماده شیمیایی غیر واکنشی تبدیل می کند. به همین دلیل است که کابل‌های سیلیکونی یکی از معدود کابل‌های بی‌خطر برای استفاده در صنایع غذایی هستند.

8) عایق شیمیایی

سیم های با روکش سیلیکونی دارای مقاومت شیمیایی بالایی هستند که آنها را برای کاربردهای صنعتی نسبت به سایر انواع جزایر مانند کابل های PVC قابل اعتمادتر می کند. سیلیکون در برابر اکثر مواد شیمیایی رایج مانند نفت/گاز، ازن و غیره مقاوم است.

خرید سیم سیلیکونی

برای خرید سیم سیلیکونی تنها کافی است روی لینک https://it-times-store.com/ کلیک نمائید تا تنها با چند حرکت ساده باکیفیت‌ترین محصولات را خریداری نمائید. شما می‌توانید پیش از خرید از طریق شماره تماس‌های مندرج در سایت مشاوره دریافت کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

    https://didshahr.ir/1852

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.