https://didshahr.ir/1883

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: بخش قابل توجهی از طرح‌های پژوهشی مراکز تحقیقات کشاورزی استان با رویکرد دستیابی به مؤثرترین شیوه‌های نوین علمی در راستای کشاورزی حفاظتی و حفاظت از خاک اجرا می‌شود.

به گزارش دیدشهر، خلیل نیکشاد در روز جهانی خاک در دانشکده کشاورزی دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: جلوگیری از فرسایش خاک و حفاظت از این سرمایه ملی از اهداف بلند مدت بخش کشاورزی استان اردبیل است.

وی افزود: حفاظت از میکروارگانیسم‌های زنده خاک، ترویج فرهنگ استفاده درست از کودهای دامی، اصلاح ساختار و بهبود تهویه خاک سبب تولید حداکثری محصول زراعی در واحد سطح می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل ادامه داد: بخش قابل توجهی از طرح‌های پژوهشی مراکز تحقیقات کشاورزی استان با رویکرد دستیابی به مؤثرترین شیوه‌های نوین علمی در راستای کشاورزی حفاظتی و حفاظت از خاک اجرا می‌شود.

وی اضافه کرد: به همین منظور مدیریت ترویج کشاورزی استان برای افزایش اطلاعات بهره برداران و اهمیت کشاورزی حفاظتی، با برگزاری کلاس‌های آموزشی کوتاه مدت و بلند مدت در پی نهادینه کردن فرهنگ کشاورزی حفاظتی در بین کشاورزان است.

نیکشاد تصریح کرد: ترویج روش‌های مبارزه زراعی با آفات و ارتقاء سطح آگاهی بهره‌برداران در خصوص حفاظت از خاک با جدیت دنبال می‌ شود که در همین راستا فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان برای مبارزه بیولوژیک با آفات و امراض و کاهش استفاده از سموم شیمیایی با هدف جلوگیری از آلودگی منابع آبی و خاکی صورت می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.