https://didshahr.ir/1903

مدیرکل استاندارد استان اردبیل با اشاره به امضای تفاهم‌نامه همکاری اداره کل استاندارد با دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: براساس این تفاهم‌نامه سومین دفتر استانداردسازی در دانشگاه علوم پزشکی در استان ایجاد شود چرا که در سال‌های گذشته دفاتر استانداردسازی در دانشگاه محقق اردبیلی و دانشگاه آزاد واحد اردبیل ایجاد شده است.

به گزارش دیدشهر، هاشم علایی در جلسه امضای تفاهم‌نامه همکاری اداره کل استاندارد با دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل اظهار داشت: به منظور گسترش همکاری‌های علمی پژوهشی مشترک با دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی، چهارمین تفاهم‌نامه همکاری بین اداره کل استاندارد و دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل امضا شد.

وی تصریح کرد 700 مورد استاندارد در کشور در زمینه خدمات پرستاری تدوین شده است که می‌تواند در روند کاری دانشگاه علوم پزشکی از آن استفاده کنیم.

 

مدیرکل استاندارد استان اردبیل با اشاره به مصوبه صد و هفتمین شورای عالی استاندارد و ابلاغیه معاون رئیس جمهور مبنی بر ایجاد دفاتر استانداردسازی در دانشگاه‌ها بیان کرد: هدف از ایجاد این دفاتر، استفاده از توان علمی و پژوهشی دستگاه‌های اجرایی، مشارکت در تدوین استانداردهای بین‌المللی، نوآوری و در نهایت تعامل موثر در تدوین استانداردهای ملی است.

علایی بیان کرد: امیدواریم بر اساس این تفاهم‌نامه سومین دفتر استانداردسازی در دانشگاه علوم پزشکی در استان ایجاد شود چرا که در سال‌های گذشته دفاتر استانداردسازی در دانشگاه محقق اردبیلی و دانشگاه آزاد واحد اردبیل ایجاد شده است.

وی افزود: اداره کل استاندارد خواستار سوق دادن پایان‌نامه‌های دانشجویان تحصیلات عالی به سمت تولید و صنعت به منظور افزایش سطح کیفی محصولات تولیدی استان در راستای صادارت به بازارهای بین‌المللی و منطقه‌ای است.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل با اشاره به اهمیت تفاهم‌نامه بین اداره کل استاندارد و دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیان کرد: با توجه به بند 24 سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری که به صراحت به وظیفه سازمان ملی استاندارد ایران اشاره شده و خواستار افزایش پوشش استاندارد برای تمامی محصولات داخلی و ترویج آن بوده است، استانداردسازی کالاها و خدمات تولید شده با عنایت به این بند با همکاری دانشگاهیان و اساتید مجرب در این زمینه می‌تواند محقق شود.

علایی گفت: امیدواریم با تعامل بیشتر با دانشگاه علوم پزشکی، محصولات دانش بنیان را با استفاده از نخبگان دانشگاهی به مرحله تولید و ساخت برسانیم و پایان نامه‌های دانشجویان را در راستای تولید کالا و خدمات با کیفیت و استاندارد سوق دهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل نیز در اینجلسه اظهار کرد: تدوین استاندارد کالا یکی از ضروریات جوامع امروزی است و دانشگاه علوم پزشکی استان از ظرفیت بالایی از لحاظ علمی و فنی برخوردار است و می‌توانند در این زمینه بسیار راهگشا باشند و مهمترین هدف عقد این تفاهم نامه اجرای عملی مفاد آن و نیز ترویج و اشاعه فرهنگ استاندارد است.

اخوان اکبری افزود: هدف از ایجاد تفاهم‌نامه‌ تجمیع منابع دانش و تکنولوژی و نیز استفاده از تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی استان در راستای ارتقای کیفیت تولیدات ملی کشور بوده که در 9 محور بین اداره کل استاندارد استان اردبیل و دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل به امضا رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.