https://didshahr.ir/20924

مجموعه آب درمانی قوتورسویی مشگین‌شهر در یک هزار و ۲۰۰ متر مربع زیربنا و طی مدت ۲ سال احداث و تجهیز شده است.

قوتور سویی

مجموعه آب درمانی قوتور سویی با حضور امام جمعه اردبیل، استاندار اردبیلی، نماینده مردم مشکین شهر در مجلس و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی با سرمایه گذاری ۱۱ میلیارد تومان رسما به بهره برداری رسید.

با حضور استاندار و امام جمعه اردبیل مجتمع جدید و مدرن آبگرم معدنی قوتورسویی شهرستان مشگین شهر با صرف اعتباری بالغ بر 110 میلیارد ریال افتتاح شد.

در این مراسم نماینده ولی فقیه در استان با ابراز خرسندی از سرمایه گذاری های صورت گرفته در بخش های مختلف از جمله بخش آب در شهرستان مشگین شهر اظهار کرد: چنین سرمایه گذاری هایی در بخش آب استان و حمایت از درآمدزایی در شهرستان مشگین شهر مایه مباهات استان می باشد که جا دارد از مسئولین شرکت آب منطقه ای اردبیل قدردانی شود.

وی با اشاره به احداث آبگرم مدرن و جدید قوتورسویی در دامنه های سرسبز سبلان، تصریح کرد: مطمئنا سرمایه گذاری در چنین مناطق دارای سختی های فراوان است ولی برای شیرین کردن کام مردم و حمایت از سرمایه گذار کار بسیار بزرگی است که به مردم شریف مشگین شهر تبریک می گویم.

 از سرمایه گذاری در بخش های گردشگری حمایت می کنیم

در ادامه اکبر بهنامجو با قدردانی از اقدامات شرکت آب منطقه ای اردبیل در راستای احداث این آبگرم مدرن و جدید خاطرنشان کرد: با تمام توان از سرمایه گذاری در بخش های گردشگری حمایت می کنیم.

استاندار اردبیل ظرفیت آبهای گرم و معدنی شهرستان مشگین شهر را بی نظیر توصیف کرد و گفت: سرمایه گذاران در این بخش می توانند با خیالی راحت و با حمایت های بخش دولتی کارهای بزرگی را در مشگین شهر انجام دهند.

اثرات ارزشمند  از افتتاح این پروژه مهم خواهیم بود

همچنین عباس جنگی مرنی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل نیز در این مراسم گفت: احداث مجتمع جدید آبگرم معدنی قوتوسویی در شهرستان مشگین شهر با صرف هزینه ای در حدود 110 میلیارد ریال از منابع داخلی شرکت آب منطقه ای اردبیل و ارزش بروز شده بیش از 200 میلیارد ریال به اتمام رسیده است.

وی افزود: به دلیل خواص درمانی مجتمع آبگرم معدنی قوتورسویی مشگین شهر، این آبگرم به عنوان یکی از مراکز مهم با جاذبه های خاص گردشگری، مورد توجه و عامل جذب گردشگران از اقصی نقاط کشور و حتی سایر کشورهای منطقه بوده و سالها به صورت سنتی و با امکانات کم بهره برداری می شد که با همت شرکت آب منطقه ای استان اردبیل در دو سال اخیر، این آبگرم کم نظیر، مدرن سازی و مجتمع جدیدی بر روی آن احداث شده است.

جنگی مرنی اضافه کرد: پروژه احداث مجتمع جدید آبگرم قوتورسویی علیرغم وجود مشکلات متعدد مربوط به مسائل فنی، مالی و اجرایی در شرایط سخت کرونایی، صعوبت دسترسی و نیز محدودیتهای فصل کاری در منطقه، با همت مضاعف همکاران مدیریت آبهای معدنی و با همراهی و همدلی اهالی منطقه افتتاح شد و این خطه از استان در دامنه کوه همیشه سرفراز سبلان در شهرستان مشگین شهر، شاهد اثرات ارزشمند ناشی از به ثمر نشستن این پروژه مهم خواهند بود.

همچنین رضا غفاری مدیر آبهای معدنی شرکت نیز گفت: پروژه مجتمع جدید و مدرن آبگرم معدنی قوتورسویی شهرستان مشگین شهر به مساحت حدود ۱۲۰۰ مترمربع و به ظرفیت ۱۰۰ نفر شامل ساختمان استخر، سالن استخر و رختکن، لابی و کفشداری، مدیریت و بلیط فروشی، نمازخانه، موتورخانه، دودهنه مغازه، ساختمان دیزل ژنراتور، منبع آب بتنی زمینی، سازه مقسم و خط انتقال، بهسازی چشمه، حصار کشی کل محوطه، دیوار سیل بند کمکی، سه دهنه پل بتنی نفررو و ماشین رو در عرض 2 سال احداث شده است و خدمت دیگری از شرکت آب منطقه ای استان اردبیل و وزارت نیرو برای منطقه رقم خورده است.

استخر آبدرمانی سنتی و کاملا طبیعی ق%

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.