https://didshahr.ir/2093

استاندار اردبیل از برخی مدیران در عدم ثبت اطلاعات پروژه‌های اقتصاد مقاومتی و عدم واگذاری پروزه ها به بخش خصوصی اظهار گله‌مندی کرد.

به گزارش دیدشهر، اکبر بهنامجو در جلسه شورای راهبری اقتصاد مقاومتی با انتقاد از روند کند واگذاری پروژه‌های عمرانی نیمه تمام به بخش خصوصی اظهار کرد: با توجه به محدودیت منابع مالی دولتی بهتر است از فرصت پیش آمده نهایت استفاده انجام شود تا با شناسایی توان مالی بخش خصوصی و رفع ضعف مدیریتی در واگذاری‌ها کارهای اجرایی و عملیاتی در این حوزه به سرانجام برسد.

وی خاطرنشان کرد: باید در ارائه گزارش‌ها به صورت دقیق و در عین حال کیفی عمل کنیم تا گرفتار برخی عددها و رقم‌ها نشویم و با دقت نظر بیشتر در واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی به ایجاد رضایتمندی در بین مردم با افتتاح و بهره‌برداری از آنها کمک کنیم.

استاندار اردبیل بیان کرد: ما با استفاده از این فرصت طلایی می‌توانیم پروژه‌های عمرانی را زنده و فعال کنیم که در یک ضرت‌العجل تا چهارشنبه باید لیست پروژه‌های نیمه تمام از سوی دستگاه‌ها تهیه شود تا پروژه‌های قابل واگذاری مراحل نهایی خود را در واگذاری به بخش خصوصی سپری کنند.

بهنامجو با اظهار گله‌مندی از برخی مدیران در عدم توجه به این موضوع و همچنین عدم ثبت اطلاعات پروژه‌های اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: البته پروژه راه آهن اردبیل در لیست این واگذاری‌ها قرار ندارد بلکه در راه آهن صرفا تغییر ردیف منابع مالی اتفاق افتاده و اینکه مدعی شویم راه آهن به بخش خصوصی واگذار شده و یا به شکل مشارکتی در حال اجراست صحیح به نظر نمی‌رسد.

وی همچنین به ثبت اطلاعات پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در سامانه نیپا اشاره کرد و گفت: در این زمینه نیز تا پایان هفته باید اطلاعات دقیق دستگاه‌های اجرایی در سامانه به ثبت برسد تا آبرو و حیثیت استان به خاطر قصور برخی‌ها در ثبت این اطلاعات مخدوش نشود.

استاندار اردبیل افزود: برخی سایت‌ها و کانال‌ها دنبال بهانه هستند تا با انتشار اخبار و اطلاعاتی از جایگاه استان در ثبت چنین اطلاعاتی به نوعی شیطنت کرده و آبرو و حیثیت استان را ببرند در حالی که ما نباید بهانه به دست آنها دهیم و یا بخواهیم در امر مهم اقتصاد مقاومتی که مورد رصد مقام معظم رهبری و رئیس جمهور است قصور و کوتاهی را مرتکب شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.