https://didshahr.ir/21084

مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل از بهره مندی ۵۱۵ هزار و ۳۰۸ مشترک از نعمت گاز طبیعی خبر داد.

سردار اسماعیلی

سردار اسماعیلی مدیر عامل این شرکت، در مصاحبه با خبرنگاران ضمن تقدیر از عملکرد اصحاب رسانه در انعکاس عملکرد شرکت گاز استان؛ ارایه خدمات به بیش از نیم میلیون مشترک گاز طبیعی در استان را در گرو مساعی کارکنان، پیمانکاران و عوامل اجرایی این شرکت دانست و گفت: طی سال جاری ۴ هزار و ۱۸۸ مشترک جدید در بخشهای مختلف اعم از خانگی، تجاری و عمومی جذب این شرکت گردیده است که در همین راستا تعداد مشترکین گاز طبیعی از بدو تأسیس این شرکت به ۵۱۵ هزار ۳۰۸ مشترک رسیده است.

وی در رابطه با نحوه جذب مشترکین روستایی و شهری در استان نیز می افزاید: از تعداد ۴ هزار ۱۸۸ مشترک جدید تعداد ۲ هزار و ۷۰۸ مشترک شهری و تعداد ۱ هزار و ۴۸۰ مشترک نیز در روستاهای تازه گازدار شده به جمع مشترکین پیوسته اند که در مجموع شرکت گاز استان هم اکنون به بیش از ۳۷۶ هزار مشترک شهری و بیش از ۱۳۸ هزار مشترک روستایی خدمات ارایه می نماید.

سردار اسماعیلی در ادامه از اتمام قریب الوقوع پروژه های گازرسانی به روستاها در آینده ای نزدیک سخن به میان آورد و اظهار داشت: پروژه های گازرسانی به ۱۲۱ روستای استان نیز در دست اجراء می باشد که با بهره مندی این روستاها از گاز طبیعی میزان ضریب نفوذ گاز طبیعی به بیش از ۹۸ درصد خواهد رسید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد شرکت در خصوص نصب انشعابات گاز طبیعی نیز اشاره نمود و اظهار داشت : طی چهار ماهه ابتدایی سالجاری تاکنون تعداد ۱ هزار و ۵۹۷ عدد انشعاب گاز جدید نیز در سطح استان نصب گردیده که در مجموع تعداد انشعابات نصب شده در سطح استان اردبیل تاکنون به ۲۴۸ هزار و ۶۲۲ انشعاب رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل با اشاره به اینکه درحال حاضر، ۵۱۵ هزار و ۳۰۸مشترک در بخش های خانگی، تجاری و صنعتی استان و مجموع ۲۹ شهر و ۱۳۸۰روستای استان از نعمت گاز بهره مند هستند، اظهار داشت: وصول مطالبات و پرداخت به موقع گاز بهاء توسط مشترکین موجباب تامین مالی پروژه ها و ارایه خدمات بهینه در استان خواهد شد و در این راستا از کلیه ظرفیت های موجود بهره خواهیم برد چرا که این مهم لازمه توسعه گازرسانی در استان است.

علمک گاز

تعویض بیش از ۵۰ هزار دستگاه کنتور خراب در استان اردبیل انجام شد

سردار اسماعیلی ، افزود: طی سال گذشته بیش از ۵۰۰۰۰ دستگاه کنتور معیوب گاز در سطح شهرهای استان تعویض شد.

وی ابراز داشت: به منظور بهینه سازی فرآیند توزیع گاز بین مشترکین، طبق یک برنامه زمان بندی شده کنتورهای خراب در سطح شهرهای استان تعویض می‌شود و این کار به صورت مداوم انجام می‌گیرد.

اسماعیلی با اشاره به اینکه ساماندهی کنتورهای خراب و انشعاب‌های غیرمجاز از اهداف کلان شرکت گاز استان برای رسیدن به وضعیت مطلوب شبکه است، افزود: تعویض کنتورهای خراب در کاهش مصرف و هدر رفت گاز تأثیر محسوسی دارد.

این مقام مسئول این اقدام را در راستای کاهش هدر رفت گاز بسیار موثر توصیف نمود و اظهار داشت: میزان هدر رفت گاز از ۴.۲۵ درصد در سال ۱۳۹۸ به ۳.۹۸ درصد در سال گذشته تقلیل یافته که نشان دهنده اهتمام این شرکت در کاهش میزان هدر رفت گاز طبیعی می باشد.

اسماعیلی در رابطه با مهمترین اقدامات انجام یافته در راستای کاهش هدر رفت گاز طبیعی در استان اردبیل سخن گفت و افزود: کالیبراسیون کنتورهای توربینی صنایع و جایگاههای CNG، محاسبه دقیق گاز دریافتی از ایستگاههای تقلیل فشار و گاز تحویلی به مشترکین، استفاده از کنتورهای ارتقاء یافته ، تعویض کنتورهای خراب خانگی و همچنین بازرسی های انجام یافته در حوزه سرقت گاز را نمونه ای از این اقدامات می باشد.

وی در ادامه به پیشرفت ۹۰ درصدی در حوزه مانیتورینگ ایستگاههای تقلیل فشار، صنایع و جایگاههای CNG اشاره نمود و گفت: با اخذ تائیدیه های لازم در خصوص نصب و راه اندازی نرم افزارهای مربوطه در آینده ای نه چندان دور پروژه مانیتورینگ به بهره برداری خواهد رسید.

نشت یابی ۸ هزار و ۴۱۰ کیلومتر شبکه و خط تغذیه گاز طبیعی

اسماعیلی در ادامه ارتقاء ضریب ایمنی و افزایش امنیت شبکه های گاز طبیعی را از اهداف این پروژه عنوان نمود و اظهار کرد: طی سال گذشته ۸ هزار و ۴۱۰ کیلومتر شبکه توزیع و تغذیه به همراه ۱۹۸ هزار و ۵۳۸ انشعاب تجاری و خانگی و ۱۰ هزار و ۴۱۸ شیر و حوضچه در استان اردبیل مورد بازرسی و نشت یابی قرار گرفت؛ که این مهم با توجه به اقلیم استان در جهت استفاده ایمن مشترکین از گاز طبیعی و افزایش ضریب اطمینان شبکه های توزیع و تغذیه گاز طبیعی در شهرها و روستاهای استان انجام گرفت.

وی با بیان اینکه در راستای کمک به نگه داشت منابع گاز طبیعی، نشت‌یابی شبکه، انشعابات و حوضچه ها در راستای کشف نشتی‌های نامرئی و رفع آن‌ها همواره در دستور کار قرار دارد، اضافه کرد: برهمین اساس بیش از ۸۶ درصد از کل شبکه های گاز طبیعی و بیش از ۸۳ درصد از کل انشعابات استان طی سال گذشته مورد نشت یابی قرار گرفته و تعداد ۶۹۵ مورد نشتی زیرزمینی شناسایی و رفع شده است.

اسماعیلی در ادامه می افزاید: نشت یابی یکی از وظایف خطیر و حساس شرکت گاز استان می باشد چرا که نگهداری از تاسیسات گاز طبیعی به ویژه تاسیسات مدفون ، اهمیت بسزایی دارد و هرگونه کوتاهی و غفلت در این حوزه می تواند صدمات و خسارات فراوان و جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

این مقام مسئول در خصوص برنامه ریزی برای نشت یابی شبکه ها و انشعابات در طی سالجاری نیز به اقدامات مهم امور بازرسی این شرکت اشاره نمود و افزود: با برنامه ریزی مدون در هر منطقه و مطابق با استانداردهای شرکت ملی گاز ایران پروژه نشت یابی با بهره مندی از پیشرفته ترین دستگاههای نشت یابی و قابلیت های نرم افزاری و سخت افزاری متناسب با شرایط جغرافیایی هر منطقه در حال اجراست.

قطع گاز

  • ۱۴۰۰/۰۶/۱۰
  • چاپ کردن
  • https://didshahr.ir/21084

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.