https://didshahr.ir/2113

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با اشاره به پیشتازی اردبیل در تولید مواد پروتئینی کشور گفت: استان اردبیل یکی از قطب های تولید محصولات دامی سبک و سنگین در کشور است.

به گزارش دیدشهر، خلیل نیکشاد در جلسه بررسی طرح‌های کشاورزی اردبیل اظهار کرد: در حال حاضر 265 هزار تن شیر در اردبیل تولید می‌شود که نیاز استان و حتی در برخی موارد خارج از استان را نیز تامین می‌کند.

وی با اشاره به اینکه اردبیل یکی از قطب‌های تولید محصولات دامی در کشور است، خاطرنشان کرد: این استان با دارا بودن 4 میلیون واحد دامی سبک و سنگین در تولید مواد پروتئینی نقش پیشتازی داریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با بیان اینکه در کنار تولید شیر خام استان اردبیل با تولید 29 هزار تن گوشت قرمز جزو استان‌های کشور در این زمینه است، ادامه داد: تمام تلاش ما بر این است تا برای جامعه عشایری و روستایی در زمینه تکثیر دام و همچنین با استفاده از تلقیح‌های مصنوعی زمینه زادو ولد و توسعه کمی و کیفی محصولات تولیدی را در این بخش افزایش دهیم.

دامداری

نیکشاد بیشترین واحد دامی را در استان مربوط به دام سبک دانست و افزود: این استان در عرضه گوشت دام‌های سبک به کشور جزو استان‌های با ویژگی‌های برجسته است تا یک شرایط کیفی را در عرضه گوشت و مواد پروتئینی از این دام‌ها شاهد باشیم.

وی ارزش ناخالص تولیدات کشاورزی اردبیل را ۴۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: استان اردبیل با تولید ۴٫۲ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی حدود ۴ درصد از تولیدات کشور را به خود اختصاص داده که ارزش ناخالص تولید سالانه بخش کشاورزی بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال برآورد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.