https://didshahr.ir/21456

نخستین بار اجاره خودرو در آمریکا و توسط جو ساندرز صورت گرفت.

امروزه شرکت‎‌های متعددی در زمینه‌‎ی اجاره‌‎ی خودرو در تهران فعالیت نموده و به کرایه‎‌ی خودروهای سواری در مدل‎‌های مختلف می‌‎پردازند. این شرکت‌‎ها با فراهم آوردن مزایای مختلف برای اجاره گیرندگان جایگاه ویژه‎‌ای پیدا کرده  و با استقبال خوبی درموارد خاص روبرو شده‌اند.

اما با وجود شناخته شدن صنعت اجاره خودرو تهران و شهرهای مختلف به علت اطلاع رسانی‎‌های کمی که در خصوص این امر و ابعاد مختلف صورت گرفته افراد در انتخاب ماشین‎‌های اجاره‎‌ای گاهی دچار تردید شده و نمی‌توانند تصمیم درستی را اخذ نمایند. این در حالی است که با آشنایی بیشتر با این صنعت و مزایای آن این شک و تردیدها کنار زده شده و با قاطعیت بیشتری به تصمیم‌گیری اقدام خواهد شد.

به طور کلی اجاره خودرو به عملی اطلاق می‌شود که افراد نیازمند به خودرو به جهت منظورهای مختلف می‌توانند ماشین‌‎های مورد نظر خود را بر طبق قوانین ارائه شده از صنف و یا سیستم هر شرکت، اجاره نموده و آن را برای مدت مشخصی در اختیار داشته باشند که برای نخستین بار این عمل در آمریکا و توسط جو ساندرز صورت گرفت. این فرد اتوموبیل فورد خود را به افراد مختلفی چون توریست‎‌ها و بازرگانان برای مدت مشخصی اجاره می‎‌داد و براساس ارقامی که کیلومتر شمار نشان می‌داد مبلغی را دریافت می‌کرد. رفته رفته وی با شناخت سودآور بودن دوطرفه‎‌ی این عمل و استقبال خوبی که از آن صورت گرفته بود به تأسیس شرکت‌‎های مختلف خود اقدام نمود. مدتی بعد رقبای وی نیز با اطلاع از این موضوع شرکت‎‌های مختلفی را در این زمینه راه اندازی کرده و این کار را در سراسر جهان گسترش دادند تاجایی که در جنگ جهانی دوم و نیاز مبرمی که به وجود خودرو در مراکز راه آهن و… احساس می‌شد، این صنعت به شکوفایی خود رسید.

کاربرد و مزایای صنعت اجاره خودرو

با گسترده شدن صنعت اجاره خودرو در جهان  شرکت‎‌های مختلفی در تهران و شهرهای مختلف تأسیس شده و به اجاره ماشین در تهران مشغول شدند. اما با وجود گذشت سال‌‎ها از فعالیت این شرکت‎‌ها بسیاری از افراد تصور می‌کنند که اتومبیل‌‎های اجاره‌‍‎‌ای خودروهای لوکسی هستند که تنها به عنوان ماشین عروس و موارد محدود مورد استفاده قرار می‌گیرند. در حالی که موارد استفاده از این صنعت بسیار گسترده‎‌تر بوده و می‌تواند مزایای متعددی را برای افراد مختلف فراهم آورد.

  • سفری آسان‎‌تر و کم هزینه‎‌تر با اجاره ماشین در تهران؛ با استفاده از خدمات مختلف شرکت‌‎های اجاره دهنده خودرو در تهران می‌توان خودروهای مناسب را برای سفر به شهرهای مختلف انتخاب نموده و از تلف شدن وقت در دست‌یابی به برگه معاینه فنی و یا پرداخت هزینه‎‌های متعدد جهت تعمیر سریع بخش‎‌های مختلف خودرو جلوگیری به عمل آورد. همچنین با استفاده از سیستم اجاره خودرو در تهران و عدم استفاده از خودروی شخصی برای سفرهای مختلف و متعدد، می‌توان از استهلاک زود هنگام خودرو جلوگیری به عمل آورد.
  • استفاده از سیستم اجاره‌‎ی خودرو به جای وسایل نقلیه‌‎ی عمومی؛ از سیستم اجاره خودرو در تهران برای رفت آمدهای بین شهری و انجام کارهای اداری و… نیز می‌توان استفاده نمود. در واقع گاهی اوقات افراد می‌‎بایست چندین کار اداری مختلف را در طول یک روز به انجام برسانند. اما از آنجایی که ادارات مختلف از یکدیگر فاصله دارند، رفت و آمد با وسایل نقلیه‎‌ی عمومی نظیر تاکسی و اتوبوس که مجبورند بارها در بین راه برای پیاده کردن یا سوار کردن مسافران خودرو را نگهدارند، یک نوع تلف شدن وقت خواهد بود. از این رو توصیه می‌شود که برای این که سریع‎‌تر کارهای مهم خود را پیش برده و دچار معطلی یا بهم ریختگی در برنامه‎‌ها نشوید ازسیستم کرایه خودرو در تهران استفاده نمایید.
  • امکان سوار شن خودروهای لوکس و گرانقیمت؛ با وجود قیمت هنگفت و بسیار بالای بسیاری از خودورهای لوکس بسیاری از افراد توانایی خرید این خودروها را ندارند. اما خرید خودروی لوکس تنها راه سوار شدن این خودروها نیست چرا که با استفاده از سیستم اجاره خودرو در تهران می‌توان خودروهای دلخواه خود را انتخاب نمود و بعد از ارائه‎‌ی مدارک لازم و مبلغ مشخص شده از سوی شرکت خودروی مورد علاقه‎‌ی خود را سوار شد.
  • کاهش هزینه‎‌ی نگهداری خودروهای لوکس؛ بسیاری از افراد به خرید خودروهای مختلف علاقه‎‌ی وافری داشته و در پارکینگ منزل خود خودروهای لوکس گران‌قیمتی را نگهداری می‌کنند. این در حالی است که خاموش ماندن طولانی مدت یک خودرو مناسب نبوده و منجر به خرابی موتور خواهد شد. از این رو توصیه می‌شود که این افراد با بکارگیری خودروهای خود در سیستم‎‌های اجاره ماشین در تهران از سرمایه‌‎ی بلااستفاده‎‌ی خود به درآمدزایی برسند و یا این که به جای خرید خودروهای مختلف و پرداخت هزینه‎‌های هنگفت برای خودورهایی که تنها چندبار در سال آن را سوار می‌شوند به اجاره‎‌ی خودروهای لوکس مورد علاقه‌‎ی خود بپردازند.

برای استفاده از سیستم اجاره خودرو در تهران  چه به عنوان اجاره دهنده و چه به عنوان اجاره گیرنده می‌توانید به سایت سپریس سامانه اجاره‎‌ی آنلاین خودرو مراجعه نمایید. این سامانه که در واقع پل ارتباطی میان مشتریان و صاحبان خودرو محسوب می‌شود با آسان سازی شرایط معامله و ایجاد بستری امن در این حوزه، در جهت شفاف سازی قیمت‌‎های اجاره خودرو و کاهش احتمالی خسارت‎‌ها و اطمینان بیشتر دوطرف معامله فعالیت می‌‎نماید. برای ارتباط با این سایت از آدرس sepris.com استفاده نمایید.

    https://didshahr.ir/21456

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.