https://didshahr.ir/21567

رویداد اردبیل 2023 فرصت مهمی برای استان به شمار می رود که اردبیل برای اولین بار میزبان یک رویداد بین المللی گردشگری است و استفاده از این فرصت می‌تواند گردشگری را به محور توسعه استان تبدیل کند. 

لوگوی اردبیل 2023

پرونده اردبیل 2023


به گزارش دیدشهر، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از چند وقت پیش ستاد ملی و استانی برای انجام امور رویداد اردبیل ۲۰۲۳ پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو تشکیل داد تا مقدمات میزبانی از این رویداد فراهم شود.

در راستای برگزاری هر چه بهتر این رویداد بین المللی که نقطه عطفی مهم برای صنعت گردشگری اردبیل است، در دو سال اخیر با پیگیری‌ها و تعاملات لازم در راستای تامین زیرساخت های لازم صورت گرفته است.

در همین راستان سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری وصنایع‌دستی استان در جلسه با شهردار اردبیل گفت: توسعه گردشگری خارجی به برنامه‌ریزی نیاز دارد که رویداد اردبیل 2023 مهم ترین برنامه ما در این راستا است و شهرداری اردبیل می‌تواند نقش مهمی در برگزاری رویداد داشته باشد.

شهردار اردبیل نیز در این جلسه گفت:  اهمیت رویداد اردبیل 2023 قابل چشم‌پوشی نیست و نیاز است که کل استان برای برگزاری این رویداد و بهره‌برداری مطلوب از آن بسیج شوند.

محمود صفری افزود:  ما در شهرداری اردبیل به اهمیت گردشگری واقف هستیم و هر رویدادی که با محوریت گردشگری در شهر اردبیل برگزار شود با اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همکاری می‌کنیم.

او تاکید کرد:  در حوزه تبلیغات شهری و محیطی، شهرداری اردبیل آمادگی دارد از تمام امکانات در جهت مردمی سازی رویداد استفاده کند و همچنین منطقه نمونه گردشگری شورابیل برای برگزاری برنامه‌های مختلف در رویداد اردبیل 2023 آماده است.

صفری همچنین با اشاره به آماده‌سازی شهر برای رویداد اردبیل 2023 و تلاش برای ساماندهی میوه‌فروش‌های وانتی که موجب ایجاد ترافیک و ایجاد اختلال در زیباسازی شهری می‌شوند، ادامه داد:  سرویس‌های بهداشتی عمومی شهر اردبیل یکی دیگر از نیازهای اساسی برای میزبانی از مسافران است که در این راستا اکثر سرویس‌ها ساماندهی شده‌اند و مابقی نیز تا شروع رویداد آماده می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.