https://didshahr.ir/2162

شهردار اردبیل با اشاره به راه اندازی گشت کنترل ترافیک شهری گفت: در خیابان‌هایی که گره ترافیکی وجود دارد این گشت‌ها با هدف ساماندهی با یونیفرم مناسب و پشت نویسی گشت کنترل ترافیک فعال خواهند شد.

به گزارش دیدشهر، حمید لطف‌اللهیان در جلسه کارگروه حمل و نقل و ترافیک شهری اردبیل اظهار داشت: گشت کنترل ترافیک شهری با هدف ساماندهی ترافیک در برخی از معابر پرتردد شهری اردبیل راه‌اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه توقف نابجا، پارک دوبله و پارک در مکان‌های غیرمجاز توسط برخی از رانندگان سبب ایجاد ترافیک و کندی حرکت در سطح معابر می‌شود، افزود: فرهنگسازی توسط شهروندان نیز به عنوان یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در حل این معضل شهری خواهد بود.

شهردار اردبیل با تاکید بر لزوم ایجاد و تاثیرگذاری گشت کنترل ترافیک در سطح شهر بیان کرد: در جلسه فوق مقرر شد که قبل از شروع فعالیت این گشت خودروهای متعلقه با نام گشت کنترل ترافیک شهرداری اردبیل بغل نویسی شده و به بلندگو و گردون زرد رنگ مجهز شود.

لطف‌اللهیان با اشاره به اینکه فعالیت این گشت با همکاری پلیس راهور به زودی آغاز می‌شود، تصریح کرد: در خیابان‌هایی که گره ترافیکی وجود دارد یا عملیات عمرانی در حال اجرا است این گشت‌ها با یونیفرم مناسب با پشت نویسی گشت کنترل ترافیک فعال خواهند شد.

وی هدایت ترافیکی، تعامل با پلیس راهور، اجرای طرح انضباط و ایمن سازی معابر برای اجرای پروژه‌های عمرانی و فوریت‌های پزشکی را از اهداف ایجاد گشت کنترل ترافیکی دانست و گفت: معابرها و خیابان‌هایی که بار ترافیکی بالایی دارند نیازمند کنترل و نظارت است که شهرداری اردبیل آن را در دستور کار قرار داده و اجرایی می‌کند.

شهردار اردبیل اظهار کرد: تا پایان سال نیز مسیرهای اتوبوس و تاکسی ها نیر بازنگری و ساماندهی شده و طرح‌های متعدد دیگر نیز در راستای کاهش ترافیک در سطح شهر اجرا خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.