https://didshahr.ir/2180

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری اردبیل با اشاره به تقویت جایگاه پژوهش در استان گفت: با برنامه‌ریزی‌های مناسب و فراهم کردن زمینه‌های لازم می‌توان فعالیت‌های پژوهشی را در راستای نیل به اهداف پیش‌بینی شده گسترش داد و تقویت کرد.

به گزارش دیدشهر، سید مهدی جوادی در حاشیه بازدید از نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری استان اردبیل افزود: در مرحله اول باید هر امر موردنظر در چارچوب پژوهش، بررسی و بعد زیرساخت‌های مورد نظر و لازم برای آن تعریف گردد.

وی با اشاره به برنامه‌های پیش‌بینی شده از سوی استانداری اردبیل به مناسبت هفته پژوهش خاطرنشان کرد: از چند ماه قبل جلسات کارگروه پژوهشی استان با محوریت برگزاری هرچه باشکوه‌تر این هفته تشکیل و در آن برنامه‌های متعددی پیشنهاد گردید که از مهمترین آن‌، تجلیل از ۲۰ پژوهشگر و ۴ شرکت فناور برتر استان در مراسم ویژه گرامیداشت هفته پژوهش که روز چهارشنبه ۲۸ آذر در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می‌شود و به نمایش گذاشتن آخرین یافته‌ها و فناوری‌های پژوهشی و فناوری استان در قالب این نمایشگاه بود.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری اردبیل با بیان این که جایگاه پژوهش در استان باید تقویت شود، تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های مناسب و فراهم کردن زمینه‌های لازم می‌توان فعالیت‌های پژوهشی را در راستای نیل به اهداف پیش‌بینی شده گسترش داد و تقویت و پویا کرد.

پژوهش و فناوری نانو

وی کمبود اعتبارات را مانعی برای توسعه بخش پژوهشی استان دانست و اظهار کرد: در سالجاری اعتبارات تخصیصی اعلام شده به بخش پژوهش استان حدود ۳۵۰ میلیون تومان است که این میزان با توجه به جایگاه خاص پژوهش و فناوری در توسعه ی همه جانبه استان بسیار پایین است و نمی‌تواند جوابگوی بخش پژوهش استان باشد.

جوادی اضافه کرد: اعتبار تخصیصی استانداری اردبیل برای انجام طرح‌های پژوهشی را در سال گذشته حدود ۷۰ میلیون تومان بود که این میزان هم بسیار ناچیز است و انجام پژوهش‌های مورد نیاز استان در بخش‌های مختلف نیاز به اعتبار بیشتری دارد.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری اردبیل، توجه و ارزش‌گذاری بیشتر به امر پژوهش را خواستار شد و افزود: باید نحوه اجرای طرح‌های پژوهشی و اعتبارات مورد نیاز انجام آن توسط مراکز آموزش عالی و مراجع تخصیص اعتبار مورد توجه قرار گیرد.

جوادی با بیان اینکه برای بازدید استاندار اردبیل از مراکز مطالعاتی و پژوهشی استان از سوی دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری اردبیل، برنامه‌ریزی شده است، گفت: این بازدید با هدف احصاء موانع و مشکلات این حوزه ها و با هماهنگی با مراکز مذکور انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین تشکیل کارگروه علمی و پژوهشی استان با حضور معاونان پژوهشی و مسئولان دستگاه‌های اجرایی در دست اقدام است تا با همکاری یکدیگر موانع و مشکلات موجود در رشد امر پژوهش در استان را شناسایی و با توجه به نیاز استان طرح‌های پژوهشی را اولویت‌بندی کرده و جهت تصویب برای اجرایی شدن در اختیار مراجع ذیربط و مسئولان استان ارائه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.