https://didshahr.ir/21868

 ترکیه به عنوان یکی از کشورهای در حال توسعه جهان به لطف اقتصاد پایدار و فرصت های نامحدودی که دارد، سرمایه گذاران خارجی را به سرمایه‌گذاری ترغیب می‌کند.

 

ترکیه به عنوان یکی از کشورهای در حال توسعه جهان به لطف اقتصاد پایدار و فرصت های نامحدودی که دارد، سرمایه گذاران خارجی را به سرمایه‌گذاری ترغیب می‌کند. با توجه به حضور سرمایه ‌گذاران خارجی در ترکیه، بخش ساخت و ساز در این کشور پیشرفت قابل توجهی داشته است و طی ۱۰ سال اخیر به کلی متحول شده است.

خرید ملک در استانبول

خرید ملک در استانبول یک سرمایه گذاری خوب و پربازده است. استانبول با پروژه های ساخت و ساز با کیفیت، هرساله شهروندان خارجی را به سرمایه‌گذاری در این کشور ترغیب می‌کند. سرمایه‌گذاری در این شهر هرساله در حال پیشرفت است و به لطف کیفیت ارائه شده، صنعت توریست و تجارت رونق خوبی داشته است.

 بهترین مناطق استانبول برای خرید ملک و سرمایه‌گذاری

استانبول به عنوان بزرگترین مرکز فرهنگی و اقتصادی ترکیه، توانسته به جذب سرمایه گذاران خارجی از تمامی ملت‌ها بپردازد. بازار خرید ملک در استانبول بسیار بزرگ است و متناسب با نیاز و بودجه هر فرد گزینه های متعددی در اختیار او قرار می گیرد. در ادامه به بررسی بهترین مناطق برای خرید ملک در استانبول می پردازیم.

ساریر

ساریر یکی از بهترین و سرسبزترین بخش های استانبول است و در مرکز استانبول، یکی از کلان شهرهای بزرگ جهان، به عنوان بهشت شناخته می شود. ساریر که در تنگه بسفر و دریای سیاه ساحل زیبایی دارد یکی از ارزشمندترین نقاط برای خرید ملک محسوب می گردد. در ساریر منازل لوکس و زیبایی وجود دارد و در بخش ماسلاک ساریر که مهمترین مرکز تجاری در استانبول است نیز منازل بی‌نظیری در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار می گیرد.

اسکودار

اسکودار یکی از مناطق نادر واقع در بخش آناتولی استانبول است. برج دختر به عنوان یکی از نمادهای چشم‌نواز استانبول، در حاشیه منطقه اسکودار واقع شده است. اکثر منازل در این بخش نمای باشکوهی از شبه جزیره تاریخی و تنگه بسفر ارائه می دهند. اسکودار یکی از مناطقی است که گران قیمت ترین و ارزشمندترین منازل استانبول را در خود جای داده است.  تونل اوراسیا، پل بسفر و کشتی های کوچک دسترسی از اسکودار به بخش اروپایی را میسر می‌کنند. در اسکودار منازل فوق لوکس با نمای بی‌نظیر از تنگه بسفر وجود دارد.

بیلیک دوزو

بیلیک دوزو نیز یکی از سبزترین نواحی استانبول است که از استانداردهای اروپایی برای زندگی پیروی می کند. این منطقه به جاده های وسیع، ساخت و ساز مداوم و پارک های زیبا معروف است. قیمت خرید ملک در این ناحیه نسبت به سایر نواحی شهر مقرون به صرفه تر است. به همین دلیل به یکی از مناطق محبوب و پرطرفدار برای جذب سرمایه گذاران خارجی تبدیل شده است که قصد خرید ملک را دارند.

قاضی کوی

قاضی کوی یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین مناطق پیشرفته در استانبول برای زندگی است. این منطقه به عنوان مرکز بخش آناتولی شناخته می شود که شهروندان خارجی زیادی در آن سکونت دارند. خیابان بغداد به عنوان یکی از معروف ترین خیابان های استانبول در این منطقه قرار گرفته است.

 چکمه کوی

چکمه کوی نیز از مناطق پرطرفدار استانبول می‌باشد که سرمایه گذاران خارجی برای خرید ملک آن را انتخاب می‌کنند. به لطف تسهیلات در بخش حمل و نقل در چکمه کوی، دسترسی به بخش اروپایی بسیار ساده است.

شیشلی

شیشلی یکی از مناطق پیشرفته استانبول است. قیمت ملک در این منطقه بیشتر از سایر نواحی است؛ اما به عنوان یک منطقه پیشرفته با مزایای زیادی همراه است. به عنوان مثال خرید ملک در منطقه شیشلی و اجاره دادن آن می‌تواند سود زیادی را نصیب مالک آن نماید.

مزایای خرید ملک در استانبول چیست؟

از مزایای خرید ملک در استانبول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرمایه گذاری در منطقه‌ای با اقتصاد موفق و رو به رشد
 • وجود پروژه‌های عظیم و شهرک سازی در استانبول
 • محیطی مناسب برای تجارت و کسب و کار
 • استانداردهای بالای زندگی
 • وجود تسهیلات بانکی برای خرید ملک اقساطی

قیمت خرید ملک در استانبول

قیمت خرید ملک در استانبول به فاکتورهای مختلفی نظیر منطقه ملک، سال ساخت، کیفیت ساخت و میزان امکانات رفاهی بستگی دارد. به عنوان مثال، برای خرید آپارتمان‌های نوساز در این شهر باید حداقل مبلغ 650000 لیر در نظر بگیرید.

درصورتی که سرمایه کمی دارید،‌ مناطقی که از مرکز شهر فاصله دارند گزینه‌های مناسبی برای خرید ملک هستند. مناطق اسن‌یورت و بیلیک دوزو از جمله مناطق با بافت نوساز هستند که با مرکز شهر فاصله دارند و قیمت ملک در این مناطق در مقایسه با بشیکتاش و شیشلی بسیار مناسب‌ است. با 600000 لیر در منطقه بیلیک دوزو می‌توانید یک واحد آپارتمان نوساز خریداری کنید. این در حالی است که برای خرید یک واحد آپارتمان در منطقه بشیکتاش باید حداقل 1 میلیون لیر بپردازید.

 خرید ملک در آنکارا

آنکارا نیز به لطف شرایط مناسب و سرمایه گذاری‌های متعدد، به رونق سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی ترکیه کمک کرده است. قرارگیری آنکارا در نزدیکی جاذبه‌های توریستی و وجود مراکز خرید، موسسات دولتی، مراکز خدمات درمانی و آموزشی در آن، این شهر را به یک انتخاب ایده آل برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است. معروف ترین مناطق آنکارا عبارتند از:

 • چانکایا
 • کچی اورن
 • ماماک
 • آلتینداگ
 • سینجان

منطقه چانکایا یکی از پرطرفدارترین مناطق پایتخت ترکیه است که تجار و سرمایه گذاران خارجی را جذب می‌نماید. طبق اطلاعات منتشر شده توسط مراجع آماری ترکیه، فروش خانه در آنکارا در سال ۲۰۲۱ رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

 مزایای خرید ملک در آنکارا چیست؟

مزایای خرید ملک در آنکارا را می‌توان به صورت خلاصه به شکل زیر عنوان کرد:

 • شهر آنکارا پایتخت ترکیه است و اکثر وزارتخانه‌ها و مراکز دولتی در این منطقه قرار گرفته اند.
 • آنکارا پس از استانبول دومین مرکز اقتصادی ترکیه است.
 • این شهر در مقایسه با استانبول از آرامش نسبی بیشتری برخوردار است.
 • خرید ملک در آنکارا مقرون به صرفه تر است.
 • بازگشت تضمینی و مداوم پول سرمایه گذاری شده، به آسانی میسر است.
 • افزایش ارزش پول سرمایه گذاری شده و ارزش ملک در بلندمدت باعث شده خرید ملک در آنکارا اهمیت بیشتری داشته باشد؛ به ویژه افرادی که به دنبال سرمایه ‌گذاری بلند مدت هستند تمایل بیشتری به خرید ملک در آنکارا دارند.
 • با خرید ملک در آنکارا به ارزش حداقل ۲۵۰ هزار دلار، امکان دریافت شهروندی ترکیه وجود دارد.

قیمت خرید ملک در آنکار

قیمت خرید ملک در شهر آنکارا به فاکتورهای متعددی نظیر منطقه، نوع خانه، سال ساخت و میزان امکانات آن بستگی دارد. برای خرید ملک در این شهر به ازای هر متر مربع باید حدودا بین 2000 تا 5800 لیر هزینه کنید. به عنوان مثال قیمت ملک در چای‌یولو(Çayyolu) که از محله‌های مدرن این شهر محسوب می شود، حدودا 3900 لیر بازای هر متر مربع می باشد.

طبق اطلاعات ارائه شده در سایت گونش اینوست، طی سال های اخیر قیمت ملک در شهر آنکارا رشد خوبی داشته که نشان دهنده رونق بازار مسکن می‌باشد. در نظر داشته باشید برای خرید یک واحد آپارتمان یکخوابه در آنکارا، باید حداقل 300000 لیر در نظر بگیرید.

 خرید ملک در ازمیر

ازمیر به عنوان مروارید دریای اژه، با وجود خانه های لوکس، مناطق توریستی منحصر به فرد، سواحل متعدد و طبیعت چشم نواز به یکی از شهرهای پرطرفدار ترکیه برای خرید ملک تبدیل شده است و سرمایه گذاران زیادی به ویژه اعراب را به خود جذب نموده است.

 مزایای خرید ملک در ازمیر

خرید ملک در ازمیر یک سرمایه‌گذاری منحصر به فرد است، چرا که خرید ملک تحت تاثیر پایداری اقتصادی و سیاسی ترکیه قرار دارد. امکان خرید ملک، خرید مزرعه، خرید ویلا، زمین و آپارتمان به پیشرفت موقعیت این شهر کمک شایانی نموده است. شاید بتوان گفت، ازمیر اولین و بهترین شهر برای خرید ملک محسوب می شود. بازار ملک در این شهر، در سال‌های اخیر پیشرفت خوبی داشته و باتوجه به قیمت مناسب ملک در مقایسه با استانبول، ایرانیان این امکان را داشته‌اند که با سرمایه‌های نسبتا محدود نیز اقدام به خرید ملک در این شهر کنند. با خرید ملک در شهر ازمیر، می توان برای دریافت اقامت و شهروندی ترکیه اقدام نمود. آن دسته از شهروندان خارجی که برای خرید ملک با ارزش حداقل 250000 دلار در این شهر اقدام می‌کنند، به راحتی می‌توانند برای دریافت شهروندی و پاسپورت ترکیه اقدام کرده و بدین‌ترتیب از تمامی حقوق شهروندی ترکیه بهره‌مند خواهند بود. بهترین مناطق ازمیر برای خرید ملک و سرمایه‌گذاری عبارتند از:

 • کارشیاکا
 • ماوی‌شهیر
 • بستانلی
 • بورنوا
 • گوزل باغچه

قیمت خرید ملک در ازمیر

قیمت خرید ملک در شهر ازمیر نیز همانند استانبول و آنکارا به فاکتورهای متعددی نظیر منطقه، نوع ملک و کیفیت ساخت بستگی دارد.  شما می‌توانید با مبلغ 600000 لیر برای خرید آپارتمان و حدود 1500000 لیر برای خرید ویلا در مناطق لوکس این شهر اقدام کنید. همچنین برای خرید آپارتمان نوساز در مناطق حومه شهر (30 کیلومتر فاصله تا مرکز شهر)، باید چیزی حدود 400000 لیر در نظر بگیرید. این در حالیست که برای خرید همین آپارتمان در منطقه بورنوا (Bornova) باید حداقل 700000 لیر هزینه کنید.

  https://didshahr.ir/21868

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.