https://didshahr.ir/21929

«سیدی کائوکی» یک‌دهکده کوچک ساحلی تنها با ۹۰۰خانوار تبدیل به اصلی‌‌ترین مقصد گردشگری مراکش شده است.

موج سواری دریا

مقصد موج سواری در «سیدی کائوکی» مراکش


به گزارش دیدشهر، اینک «سیدی کائوکی» در حال تبدیل شدن به محبوب‌‌ترین مقصد موج‌سواری و کایت‌‌سواری در مراکش است.

ظرفیت‌‌های گردشگری این روستا در انواع ورزش‌های آبی و ساحلی همچون موج‌سواری، قایق‌‌رانی و کایت‌سواری مطرح شده و یک استراحتگاه ساحلی بکر و آرام در تمام فصول به‌‌ویژه در زمستان به‌‌شمار می‌‌رود.

تقریبا سفر به این روستا در تمامی پکیج‌‌های مسافرتی آژانس‌‌ها قرار گرفته و مسافرانی که به‌‌صورت شخصی به مراکش سفر می‌کنند، سیدی کائوکی مقصد اول بسیاری از آنها محسوب می‌شود. علاوه بر تفریحات ساحلی، به‌‌دلیل برخورداری این روستا از طبیعتی زیبا و مسیری جنگلی همچون وجود چند آبشار و پوشیده شده از درختان نخل مقصد مناسبی برای پیاده‌‌روی و طبیعت‌‌گردی و دوچرخه‌سواری به وجود آورده است که عمدتا با برگزاری تورهای یک روزه و در اختیار گذاشتن راهنمای محلی و اجاره روزانه اسب و شتر و دوچرخه امکان بازدید از تمامی جاذبه‌های روستا را برای گردشگران فراهم کرده‌‌اند.

البته احاطه شدن این روستا در میان روستاهای کوچک بربر در اهمیت این روستا تاثیرگذار است. از این رو دهکده‌های در مرکز روستاهای بربر مورد توجه جهانیان قرار می‌گیرد.

البته نفوذ اروپاییان در این منطقه منجر به آشنایی مردم محلی با فرهنگ بسیاری از کشورها و تسلط به زبان اسپانیایی و فرانسوی شده است. این امر شرایط حضور گردشگران مختلف را برای برقراری ارتباط با مردم بومی تسهیل می‌کند و نقش مهمی در افزایش گردشگر خواهد داشت. مراکش از سال ۲۰۱۸ به بعد به مهم‌ترین مقصد گردشگری آفریقا تبدیل شد و این رشته توانست سهم مهمی در تولید ناخالص داخلی این کشور به دست آورد.

توجه به مراکش عمدتا به‌‌دلیل توسعه گردشگری در روستاها و حفاظت از شکل سنتی و آداب و رسوم منطقه‌‌ای بوده، از این رو دولت و بخش خصوصی عمده تمرکز خود را بر حفظ جوامع بومی و اشتغال‌زایی در روستاها گذاشته است.

بومیان به‌‌منظور جذب هرچه بیشتر گردشگران کلاس‌‌های آشپزی برای پخت غذاهای محلی در روستا برگزار کرده و حتی زمین گلف بزرگی ایجاد کرده‌‌اند و سالن‌‌های ماساژ ویژه‌‌ای را برای مصرف‌کنندگان درنظر گرفته‌اند.

موج سواری در سیدی کائوکیمقصد موج سواری در «سیدی کائوکی» مراکش

    https://didshahr.ir/21929

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.