https://didshahr.ir/22217

در این نوشتار به معرفی کتاب “تکه هایی از یک کل منسجم ” می پردازیم.

 

کتاب تکه هایی از یک کل منسجم اثر پونه مقیمی است که از سوی انتشارات بینش نو منتشر شده است. پونه مقیمی، متولد سال ۱۳۶۱ روانشناس و درمانگر است. او تحصیلات خود را نیز در رشته‌ روانشناسی بالینی و در مقطع کارشناسی ارشد تکمیل کرده است. وی در خصوص مسائل روانشناسی زیبا و بی‌پیرایه می‌نویسد و تنها بودن را نقص نمی‌داند و تلاشش برای بالندگی و رشد و تغییر نگرش افراد است. نوشته‌های پونه مقیمی ابتدا در صفحۀ اینستاگرامش منتشر می‌شد که به دلیل استقبال زیاد آنها را به صورت کتاب منسجم منتشر کرد.

او با شعار «تنها بودن نقص نیست» فعالیت می‌کند و اکثر نوشته‌هایش در این صفحه حول محور همین جمله می‌چرخد. کتاب اساسا غیرداستانی است اما رد پای قصه‌ها و داستان‌هایی را که نویسنده از تجربه بیمارانش گرفته است، می‌توان در آن دید. این کتاب در نه فصل و حول محور خودشناسی و نگاه به درون نوشته شده است که هر کدام به بخش‌های کوتاه یک تا سه صفحه‌ای تقسیم شده‌اند.

محتوای این کتاب می‌تواند بخش‌هايي از درون خواننده را بيدار کند و به پيدا شدن بخش‌هاي گمشده کمک کند. اين کتاب تکه‌هايي از يک کل منسجم است. کلي که هنوز تکميل‌نشده اما در مسير پيدا شدن و بيرون آمدن از ابهام است. از شناساندن بالاترین سطح روابط انسانی شروع می‌شود و در آخر به تنهایی بشر می‌رسد و نشان می‌دهد که با خودشناسی می‌توان صمیمیت و روابط پایدارتری را ایجاد کرد.

کتاب با واقع‌نگری از خواننده می‌خواهد خودش را بپذیرید و در نهایت، آرامش را بیابد. این کتاب متشکل از متن‌های کوتاه و مختصری درباره‌ موضوعاتی چون تنهایی، روابط، احساسات، گذشته و… است به همین دلیل لازم نیست خواننده حتماً از ابتدا تا انتهای کتاب را مطالعه کند، می‌تواند از طریق فهرست، هر بخشی که نیاز دارد را با توجه به حال و هوایش پیدا کرده و مورد مطالعه قرار دهد. از دست دادن، تنهایی، درد، رنج، همه و همه بخش‌هایی از زندگی ما هستند و ما هیچ‌وقت از آن‌ها خلاص نخواهیم شد و آگاهی از راه‌هایی برای کمتر کردن این رنج و دردها می‌تواند به بهبود زندگی ما کمک کند.  در بخش‌ی از این کتاب می‌خوانیم: «بهتر است زمان زیادی را با سوگواری برای ناکامی‌هایمان هدر ندهیم. چون ناکامی به اندازه کافی ما را مضطرب می‌کند، اما سال‌ها تلاش برای فرار از احساس دردناک ناکامی‌هایمان، ما را بیش‌تر و بیش‌تر مضطرب و خسته خواهد کرد.» کتاب تکه‌‎هایی از یک کل منسجم، از انتشارات بینش نو در 358 صفحه منتشر شده است. چاپ اول این کتاب در دی سال 97 منتشر شد و اکنون بارها تجدید چاپ شده است. برای خرید کتاب تکه هایی از یک کل منسجم به فروشگاه اینترنتی کتاب بنوبوک مراجعه کنید.

 


#روانشناسی  #اختلالات شخصیتی  #مهارت ها فرد  #بیماری روانی  #سلامت

    https://didshahr.ir/22217

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.