https://didshahr.ir/22517

رکاب‌ زدن در بعضی مسیرهای معروف و متفاوت در جهان، لذت دوچرخه ‌سواری را چندین برابر می‌کند.

لذت دوچرخه ‌سواری در متفاوت ترین مسیرها

در ادامه با چند مورد از معروف‌ترین آن‌ها آشنا خواهید شد.

شکاف بزرگ کوهستان در کانادا

فاصله میان آلبرتای کانادا تا نیومکزیکو 4400 کیلومتر است که آن را مسیر دوچرخه‌ سواری شکاف بزرگ می‌نامند. قطعا این مسیر برای آماتورها مناسب نیست و دوچرخه‌ سوار را به قسمت‌ های بسیار دوردست شمال آمریکا می‌کشاند.

دوچرخه‌ سواران باید در مسیر خود مراقب گوزن‌های شمالی، شیرهای کوهی و خرس ‌های گریزلی باشند اما به ‌جرئت می‌توان گفت، تمامی این سختی‌ها به تماشای مناظر بدیع اطراف می‌ارزد.

دوچرخه ‌‌سواری روی آب در بلژیک

این مسیر دوچرخه ‌سواری در شهر بوکریک بلژیک، شما را از طریق یک مسیر حوضچه‌ مانند، از این ساحل به ساحل آن‌ سوی دریاچه هدایت می‌کند. در وسط این مسیر زیبا که عکس و فیلم آن در شبکه‌های اجتماعی مورد توجه کاربران قرار گرفته و بسیار بازنشر شده است، آب از هر دو طرف در سطح چشم شماست. آن را حس می‌کنید، می‌بینید و بو می‌کنید. این گذرگاه زیباترین مسیر دوچرخه‌ سواری در جهان لقب گرفته است.

طولانی ‌‌ترین مسیر هوایی دوچرخه سواری در چین

در ابتدای سال 2017 طولانی‌ترین مسیر دوچرخه ‌سواری همچون پلی در ارتفاع 5 متری بر فراز خیابان‌های شهر شیامن چین ساخته شد تا در کاهش ترافیک، حفظ فضای سبز شهر و کاهش آلودگی کمک ‌رسان باشد. این مسیر یک پل مجهز طولانی مختص دوچرخه و دارای 11 سطح شیبدار مارپیچ، ایستگاه‌های دوچرخه عمومی با 355 دوچرخه، 253 پارکینگ و 30 هزار چراغ برای تضمین ایمنی دوچرخه ‌سواری در شب هنگام است.

خطرناک ‌ترین مسیر دوچرخه‌ سواری در بولیوی

یکی از خطرناک‌ ترین مسیرهای دوچرخه ‌سواری جهان در بولیوی است. دوچرخه‌ سواران نه ‌تنها باید از لبه‌‌های تیز صخره‌ها فاصله بگیرند، بلکه مجبور هستند از روبه‌رو شدن با ترافیک روزانه در مسیر این جاده هم دوری کنند اما همه این سختی‌ها به دیدن طبیعت بی‌نظیر منطقه سرسبز یونگاس در بولیوی می‌ارزد.

جاده هانوی تا هوشی مین در ویتنام

کسانی که از دوچرخه ‌سواری در کنار دریا و در امتداد ساحل لذت می‌برند قطعا عاشق این مسیر خواهند شد. این مسیر 1200 کیلومتری در میان دو شهر ویتنام در امتداد دریا ساخته شده است. با این حال این مسیر هم خالی از سختی نیست و دوچرخه‌ سواران در طول آن باید از بخش‌های صعب‌العبور مختلفی بگذرند.

منابع این پرونده: bicyclehistory.net، businessinsider، بیتوته، جام‌جم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.