https://didshahr.ir/2407

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل با اشاره به صدور مجوز احداث 9 نیروگاه خورشیدی در استان گفت: مدت زمان بازگشت سرمایه گذاری در این طرح حدود چهار سال است.

به گزارش دیدشهر، حسن محمدی در بازدید از نخستین نیروگاه پنج کیلو واتی برق خورشیدی خلخال در شهر کلور مرکز بخش شاهرود افزود: طرح خرید تضمینی برق از تولید کنندگان برق نیروگاه های خورشیدی در استان بزودی اجرایی می شود.

او گفت: در این طرح دولت برق نیروگاه های خورشیدی را به قیمت تضمینی هشت هزار ریال به ازای هر کیلو وات ساعت و به صورت بلند مدت 20 ساله خریداری می کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل اظهار داشت: در این طرح تمام مشترکین خانگی ، تجاری و صنعتی می توانند نیروگاه های خورشیدی در پشت بام و یا محوطه بلااستفاده واحدهای مسکونی، تجاری و صنعتی خود نصب کرده و از طریق عقد قرارداد خرید تضمینی با این شرکت ضمن تامین برق مصرفی خود نسبت به فروش برق مازاد و درآمد حاصل از این کار اقدام کنند.

وی با بیان اینکه مجوز احداث ۹ نیروگاه خورشیدی در استان اردبیل با مشارکت بخش خصوصی و ظرفیت ۲۳.۷ مگاواتی صادر شده ، افزود: مدت زمان بازگشت سرمایه گذاری در این طرح حدود چهار سال است.

محمدی با اشاره به اینکه تولید برق توسط نیروگاه های تجدیدپذیر و پاک یکی از مزیت ‌های مهم این نیروگاه ‌هاست، گفت: در این زمینه با مشارکت بخش خصوصی و سرمایه‌ گذاران و از طریق ارائه تسهیلات کم‌ بهره برنامه ‌های مناسبی تدوین شده و تمام این موارد با هدف توسعه انرژی‌ های نو مبنای کار قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: امروزه دوران استفاده از سوخت‌ های فسیلی برای تولید برق به پایان رسیده و استفاده از انرژی‌ های پاک از جمله انرژی خورشیدی یک ضرورت برای دستیابی به اهداف زیست محیطی جامعه می ‌باشد.

او گران بودن سوخت‌ های فسیلی ، مقرون به صرفه بودن استفاده از انرژی خورشیدی، حفاظت از محیط زیست و رایگان بودن منبع عظیم خدادادی خورشید را از جمله علل استفاده از این انرژی برای تامین برق مورد نیاز ذکر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.