https://didshahr.ir/24745

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل اظهار کرد: اردبیل، استانی سردسیر و در آخرین نقطه انتقال گاز در کشور است و از لحاظ مصرف گاز، چهارمین استان کشور محسوب می‌شود.

مقام چهارمی برای اردبیل در مصرف گاز

به گزارش دیدشهر، مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل با بیان اینکه استان اردبیل در آخرین نقطه انتقال گاز کشور واقع شده است، گفت:مصرف گاز در اردبیل هر سال ۱۰ درصد افزایش می‌یابد و از گاز مصرفی استان۵۰ تا ۶۰ درصد در بخش خانگی و بقیه در نیروگاه‌ها و صنایع مصرف می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل در آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری شرکت گاز و اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل برای فرهنگ‌سازی مصرف ایمن و بهینه گاز با استفاده از ظرفیت مدارس و دانش‌آموزان گفت: این تفاهم، پیرو تفاهم‌نامه وزارت نفت با وزارت آموزش و پرورش صورت می‌گیرد و از ظرفیت دانش‌آموزان برای تاثیرگذاری در خانواده‌ها استفاده خواهیم کرد و دانش‌آموزان نیز نوعی مسئولیت‌پذیری را تمرین خواهند کرد.

میرسعید سید متین تصریح کرد: در اجرای طرح ترویج فرهنگ مصرف ایمن و بهینه گاز، به دانش آموزان پایه ششم به عنوان همیاران گاز، دماسنج داده خواهد شد تا کنترل دمای داخل خانه‌هایشان را در دست داشته باشند و مربیان لازم برای آموزش انها را تامین خواهیم کرد.

وی ادامه داد: بیش از ۹۹ درصد آتش سوزی‌ها و مرگ ناشی از گازگرفتگی، ناشی از عامل انسانی و سهل انگاری است و در سال گذشته در سطح استان ۱۹ نفر بر اثر گازگرفتگی جان خود را از دست دادند و فرهنگ‌سازی مصرف ایمن و بهینه گاز می‌تواند این خسارت‌ها را کاهش دهد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل افزود: همه شهرهای استان و ۹۷ درصد جمعیت روستایی استان از گاز طبیعی بهره مند هستند و گازرسانی به ۶۴ روستا در دستور کار است و عملیات انتقال گاز به چهار روستا در استان آغاز شده است.

سید متین با اشاره به وجود ۱۰ هزار و ۵۰۰ کیلومتر شبکه انتقال گاز و ۲۵۷ هزار انشعاب گاز در سطح استان، پیش‌بینی کرد در پایان سال ۱۴۰۲ پایان گازرسانی به استان اردبیل باشد و این استان به عنوان استان سبز معرفی شود.

وی اظهار کرد: اردبیل، استانی سردسیر و در آخرین نقطه انتقال گاز در کشور است و از لحاظ مصرف گاز، چهارمین استان کشور محسوب می‌شود و هر سال ۱۰ درصد افزایش مصرف داریم و ۵۰ تا ۶۰ درصد گاز استان به مصارف خانگی و بقیه به مصارف نیروگاه‌ها و صنایع اختصاص می‌یابد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل ادامه داد: اولویت تامین گاز با مصارف خانگی است و با ناترازی گاز در استان به معنی بالا بودن مصرف از تولید مواجه هستیم و در صورت لزوم و به منظور پایداری شبکه گاز خانگی، باید بخشی از گاز صنایع قطع شود و ترویج فرهنگ بهینه و ایمن در خانواده‌ها می‌تواند در مصارف و تولید آن تعادل ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.