https://didshahr.ir/25189

فنر یک نوع وسیله ی کشسانی و ارتعاشی به شمار می رود که در صنعت های مختلف کاربرد دارد .

فنر قالب کاربرد بسیار زیادی دارد. از این حیث انتخاب فنر قالب مناسب دارای ضرورت بالایی می باشد.

کاربرد فنر قالب در صنعت قالب سازی، انواع فنر قالب سازی و بررسی آن ها با توجه به رنگ فنر متفاوت می باشد ، لذا می بایست در زمان خرید این محصول و دیگر محصولات پر کاربرد همچون کلمپ و پین توپر توصیه های لازم را رعایت نمایید.

کاربرد فنر قالب در صنعت چیست؟

همان طور که از نا م آن مشخص است ، فنر قالب سازی بسیار کاربردی بوده و در صنعت قالب سازی معرفی می شود . از ویژگی های ارتجاعی فنر ها در مقاصد مختلفی بهره برداری می شود . جهت ساخت بعضی از کالا ها همچون فنر خودرو و یا فنر قالب سازی در جهت جذب نوسانات و فشار های وارده و در برخی از وسایل و صنایع برای وارد کردن فشار روی یک قطعه بهره برداری می شود . در صنعت قالب سازی فنرها همواره کاربرد های زیاد و مختلفی را به خود اختصاص می دهند . از این حیث انتخاب فنر قالب مناسب ازدرجه اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. به طور کلی فنر یک نوع وسیله ی کشسانی و ارتعاشی به شمار می رود که در صنعت های مختلف کاربرد دارد . کاربرد فنر قالب آن در صنعت قالب سازی، با توجه به رنگ فنر و نهایتا توصیه های لازم هنگام استفاده از آن ها متفاوت می باشد.

خاصیت کشسانی یا Elasticity چیست؟

خاصیت کشسانی نشان دهند تمایل مواد به حفظ تعادل و شکل اولیه می باشد و با اعمال نیرو به هر نقطه از جسم کشسان و خارج کردن آن از حالت تعادل، نیروهایی در راستای بازگرداندن آن به شکل تعادل صورت می گیرد که نیروی فنر یا کشسان نامیده می شوند. مورد مهمی که اهمیت دارد آن است که با افزایش نیروی خارجی امکان آن وجود دارد با تغییر شکل ماده دائمی شده و هرگز به حالت اولیه بر نگردد. در این صورت به اصطلاح ماده دچار تغییر شکل پلاستیک (بجای الاستیک) شده است.

آشنایی با کلمپ و کاربرد آن

کلمپ یا همان گیره، ابزاری کاربردی جهت فیکس کردن قطعات در محل مورد نظر و همچنین اتصال دو یا چند قطعه به یکدیگر می باشد که در دسته بهترین ابزار‌های پر‌کاربرد در صنایع مختلف محسوب می شود. کلمپ‌ های ثابت یکی از پر‌کاربرد‌ترین نوع فیکسچر‌ها به شمار می روند که از ساختاری ساده ولی بسیار مستحکم برخوردار می باشند. این ساختار دارای تعدادی مفصل می باشد که به طور مشخصی به یکدیگر اتصال داده شده و کلمپ ‌هایی با کاربرد‌های مختلف را ایجاد می کند.

پین چیست و چه کاربردی دارد؟

پین به عنوان یکی از مهم ترین قسمت های استفاده شده در زمان اسمبل کردن می باشد که می ‌تواند کل اسمبل را حفظ کند. خیلی از افراد این محصول را با نام اتصال دهنده نیز می شناسند به طور معمول دو قطعه مختلف جهت اتصال پیدا کردن، به یک اتصال دهنده خوب وجود دارد . پین ها به خوبی جهت همین مسئله طراحی گردیده اند. با توجه به نوع و ماهیت پروژه، شما می ‌توانید از اتصال دهنده های مختلفی برای به اتمام رساندن پروسه اسمبل بهره برداری کنید . گاهی اوقات شما به اتصال دهنده های خیلی بزرگ و گاهی اوقات هم شما به اتصال دهنده های خیلی کوچک احتیاج خواهید داشت.

کاربرد پین توپر

پین توپر به عنوان یک قطعه بسیار کاربردی شناخته می شود که در صنایع مختلفی همچون صنایع ماشین سازی به کار گرفته می شود. این پین دارای دو سطح بوده که هر دو را در قطعه قرینه نگه می دارد و مرکز آن را تعیین می کند، در نهایت ماتریس قطعه به خوبی تعیین می شود و می توان ادامه کار را بر روی آن اعمال نماید. با توجه به این موضوع که استفاده از این پین ها در صنایع مورد توجه می باشد، تمامی افراد علاقمند هستند تا اطلاعات خود را در مورد آن افزایش دهند.

هدف اصلی استفاده از پین توپر چیست؟

این پین د رجهت تراز کردن  یا اتصال موقت ابزار کاربرد بسیار بالایی دارد و به تولید کنندگان کمک می نماید تا بر کار خود تمرکز بیشتری داشته باشند. ضمن اینکه ، این پین ها جهت مونتاژ کردن دو قطعه بسیار کاربردی خواهند بود. استفاده از این پین ها منجر به آن شده تا افراد بتوانند قطعات را بدون لرزش و تکان خوردن در کنار یکدیگر حفظ کنند.

مجموعه فرم و برش مفتخر هست که با برخورداری از چند دهه تجربه در زمینه تامین قطعات استاندارد قالب و ابزار تراش، دانش مهندسی مکانیک در طراحی جامدات، و ارتباطات گسترده بین المللی را گرد هم جمع نموده تا با همکاری سایر فعالان این صنعت در راستای رشد و توسعه آن تلاش کند. محصولات ارايه شده در این مرکز دارای طیف متنوعی از قطعات استاندارد قالب شامل: انواع کفشک قالب، بلوک قالب تزریق پلاستیک، انواع میل و بوش راهنما، انواع پران های معمولی و گرمکار (نیتراته)، سنبه های برش، فنر قالب، بوش اسپرو، ملزومات و مواد مصرفی پولیش و پرداخت، ابزار های براده بردای و تراش فلزات، و سایر قطعات و ابزار های مورد نیاز صنعتگران عزیز می باشد که می توان از آن ها در جهات مختلف بهره برداری نمود. شایان ذکر است می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید انواع محصولات نامبرده به وب سایت فرم و برش مراجعه نمایید.

آدرس سایت : https://formoboresh.com

تلفن های تماس : 46063901

ایمیل :  info@formoboresh.com

    https://didshahr.ir/25189

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.