https://didshahr.ir/2522

رسول نوع‌پرور با اشاره به اینکه اجرای عدالت اجتماعی نیازمند ابزار است گفت: زمینه تحقق عدالت اجتماعی توجه به مسائل مالیاتی و استفاده از بانک اطلاعات نظام مالیاتی است و بر این اساس سازمان مالیاتی کشور در جریان سال‌های اخیر تحولات ساختاری به منظور اصلاح نواقص موجود را آغاز کرده است.

به گزارش دیدشهر،مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل در دیدار با امام جمعه پارس‌آباد با اشاره به اهمیت وصول درآمدهای مالیاتی و آسیب‌های اقتصاد تک محصولی وابسته به درآمدهای نفتی اظهار داشت: دولت‌ها به واسطه تامین هزینه‌های کشور از محل صادرات نفت خود را در مقابل کارهای اقتصادی که انجام می‌دهند پاسخگو نمی‌دانند و از طرفی مردم نیز معتقدند در مقابل درآمد کلان نفتی دیگر دولت نیاز به سایر درآمدها ندارد و در سال‌های اخیر نیز دولت اقتصاد کشور را از طریق درآمدهای نفتی اداره کرده است.

وی افزود: با توجه به مشکلات ایجاد شده در فروش نفت و عدم امکان جابه‌جایی ارز حاصل از صادرات نفتی باید مسئولان کشور به فکر چاره‌ای باشند که عدم اتکا به درآمدهای نفتی در اهداف اقتصاد مقاومتی برای سال‌های آتی سیاستگذاری شده و رویکرد مدیریت اقتصادی کشور از محل درآمدهای داخلی با اولویت مالیات تعریف شده است.

نوع پرور بیان کرد: در سایر کشورها اقتصاد درون‌زا تعریف و نقش درآمدهای ملی در مدیریت کلان اقتصادی کشور تبیین شده است و در این راستا نقش صادرات و واردات تعیین و برای آنها مشوق‌های مالیاتی تعیین می‌شود.

وی گفت: در دنیا مدیریت اقتصادی را با استفاده از سیستم نظام مالیاتی دنبال می‌کنند و در این راستا از بانک اطلاعاتی و تراکنش‌های بانکی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز مسیرهای فرار مالیاتی مسدود می‌شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل تصریح کرد: اجرای عدالت اجتماعی نیازمند ابزار است و این امر صرفا با شعار محقق نخواهد شد، زمینه تحقق عدالت اجتماعی توجه به مسائل مالیاتی و استفاده از بانک اطلاعات نظام مالیاتی است و بر این اساس سازمان مالیاتی کشور در جریان سال‌های اخیر تحولات ساختاری به منظور اصلاح نواقص موجود را آغاز کرده که می‌توان به اجرای طرح جامع مالیاتی در سطح کشور اشاره کرد و در طرح جامع مالیاتی تا حدودی اجازه استفاده از تراکنش‌های بانکی برای شفافیت نظام اقتصادی به سیستم نظام مالیات داده شد.

نوع پرور با ارائه گزارشی از میزان توزیع عوارض ارزش افزوده به شهرداری و دهیاری‌ها که به شهرستان پارس‌آباد پرداخت شده است، افزود: تمام مالیات دریافتی با توجه به موارد مندرج در قانون برنامه‌های چهارم، پنجم و ششم توسعه پنج ساله اقتصادی، اجتماعی صرف عمران و آبادانی استان خودمان می‌شود.

ویبا اشاره به اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم و تبیین معافیت و مشوق های مالیاتی در بخش کشاورزی، فرهنگی، سرمایه‌گذاری و عام المنفعه اظهار کرد: در راستای تشویق به امر سرمایه‌گذاری و کارآفرینی باید اقدامات اساسی انجام شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل منابع انسانی را بهترین سرمایه در استان و کسب رتبه برتر استانی در ستاد اقامه نماز، امر به معروف و نهی از منکر و بازسازی عتبات توسط کارکنان را افتخار دانسته و آن را مصداق توجه این اداره کل به آموزه‌های دینی عنوان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.