https://didshahr.ir/25286

رئیس هیات مدیره توسعه بنای ایرانیان کیش با اشاره به اینکه این مجموعه فولادی با سرمایه گذاری در منطقه کمتر توسعه یافته زمینه ای را برای رشد و شکوفایی منطقه قدم بر می دارد، گفت: در صورت رفع نواقص آمادگی خود برای افتتاح و راه اندازی فاز اول این مجموعه را در ایام مبارک دهه فجر اعلام می کنیم.

به گزارش اعتبارنوین، در دور سفر های استانی استاندار اردبیل به مشگین شهر حمایت از مجتمع کارخانه فولاد ایرانیان کیش در دستور کار دولتی ها قرار گرفت.

به گفته مدیر عامل این مجموعه با راه اندازی فاز اول این مجموعه ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و بیش از ۵۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال پایدار ایجاد می کند.

حسن اصغرزاده در بازدید استاندار اردبیل از مجتمع تولیدی توسعه بنای ایرانیان کیش عنوان کرد: بعد از آغاز به کار و با راه اندازی سایت های جدید تا سه سال ظرفیت تولید۵ برابر افزایش یابد به که این امر باعث افزایش ظرفیت اشتغالزایی می شود.

وی گفت: در نظر داریم روی ورق آلیاژی سبک و مقاوم کار شود که از نیازهای ضروری کشور هست.

رئیس هیات مدیره توسعه بنای ایرانیان کیش در پایان این بازدید از پیشرفت ۹۸ درصدی فاز اول این مجموعه فولادی و آمادگی برای افتتاح و راه اندازی در ایام مبارک دهه فجر امسال طبق زمان بندی چشم انداز توسعه مجموعه در صورت حل سریع برخی نواقص اداری خبر داد.

شرکت سرمایه گذاری توسعه بنای ایرانیان کیش با سابقه ۱۰ سال فعالیت در حوزه سرمایه گذاری به تازگی عهده دار راه اندازی این مجموعه عظیم شده است.

کسری فولاد کشور را تامین خواهیم کرد

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل مجتمع تولیدی توسعه بنای ایرانیان کیش با بیان اینکه بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری برای راه اندازی این مجموعه صورت گرفته است، گفت: در صورت افتتاح کامل و بهره برداری از فاز اول مجموعه می تواند به عنوان قطب صنعت فولاد و یکی از واحدهای برتر تولیدی ورق های ضخیم فولادی مورد نیاز صنایع مختلف کشور در اردبیل تبدیل شود.

حسن اصغرزاده افزود: تولید ماشین آلات بومی و دانش فنی ایجاد شده با استفاده از مهندسان فعال در این مرکز باعث کاهش هزینه ها می شود.

رئیس هیات مدیره توسعه بنای ایرانیان کیش در ادامه بازدید استاندار از بخشهای مختلف این مجموعه فولادی بابیان اینکه سرمایه گذاری در منطقه کمتر توسعه انجام شده است، ادامه داد: از طریق افزایش گردش مالی در بانک های شهر میتوان به توسعه و برخورداری منطقه از لحاظ کاهش نرخ بیکاری و بازده بالای مالی و توسعه همه جانبه شهری کمک کرد.

اصغرزاده عنوان کرد: با سرمایه گذاری های انجام شده زیرساخت های جاده ای، توسعه شهر و شهرک صنعتی مشکین شهر و تبلیغ برای سرمایه گذاران دیگر و ایجاد فرصت سرمایه گذاری افزایش می یابد.

رئیس هیات مدیره توسعه بنای ایرانیان کیش میزان هدفگذاری اولیه برای ظرفیت اسمی تولید را ۵۰۰ تن برای هر روز بیان کرد و گفت: ۵۰۰۰ هزار تن شمش اسلب مواد اولیه لازم است برای ۱۰ روز که سالانه حدود ۳ میلیون تن کسری نیاز کشور هست که میتوانیم به این کسری جواب در خور و سهم به سزایی در اقتصاد کشور داشته باشیم.

اصغرزاده تصریح کرد: در افزایش راندمان تولید، کیفیت تکنولوژی ،نو آوری و لبیک گویی به منویات مقام معظم رهبری در خصوص تولید دانش بنیان و اشتغالزایی را سرلوحه کار قرارداده و برای این امر برنامه های متعددی راانجام می دهیم.

وی با بیان اینکه ماهیانه ۱۵۰۰۰ تن و ۱۸۰۰۰۰ تن سالیانه نیاز کشور رو تامین میکند، افزود: اولویت نیاز کشور و اگر اشباع شود در زمینه صادرات کارهای مهم و اساسی انجام خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.