https://didshahr.ir/25323

سخنگوی ستاد مانور مقابله با بحران سیل منطقه شمالغرب کشور گفت: ‌به مدت ۲ روز و با حضور ۶ استان کشور،‌ مانور آمادگی و آموزشی مقابله با بحران سیل در اردبیل آغاز شد.

به گزارش دیدشهر، حسین قدیمی اظهار کرد: این مانور با حضور استاندار و مسئولان استانی با رمز یا فاطمه‌الزهرا و گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، با دستور مستقیم استاندار آغاز شد.

وی ادامه داد: در مانور مقابله با بحران سیل منطقه شمال غرب کشور که روزهای ۷ و ۸ دیماه به میزبانی استان اردبیل برگزار خواهد شد استانهای آذربایجان شرقی، غربی، کردستان، زنجان و گیلان نیز حضور دارند.

قدیمی عنوان کرد این مانور با هدف مقابله با بحران سیل در منطقه شمالغرب کشور طراحی شده و همکاران در این مانور با ابعاد گسترده آمادگی و مقابله با هرگونه خطرات احتمالی آشنا خواهند شد.

رئیس شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق استان اردبیل و سخنگوی مانور خاطر نشان کرد: یکی از اصلی ترین اهداف این مانور افزایش هماهنگی بیشتر بین دستگاه‌های اجرایی صنعت آب و برق استان می باشد . قدیمی افزود : با همکاری مشترک شرکت های توزیع نیروی برق، امور انتقال، آب منطقه ای و آب و فاضلاب استان و شرکت آرمان نیروی سبلان (نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان ) اردبیل شاهد برگزاری موفق مانور و آمادگی بیشتر شرکتهای صنعت آب و برق استان در مقابله با بحران ها خواهیم بود.

وی از حضور ۲۹۴ نفر در قالب ۳۰ اکیپ در این مانور خبر داد و تصریح کرد: مانور مقابله با بحران سیل منطقه شمالغرب کشور سبب افزایش توانمندی و آمادگی صنعت آب و برق در مقابل حوادث و خطرات طبیعی و غیرطبیعی خواهد شد. قدیمی افزود: در این مانور استان‌های آذربایجان‌شرقی، غربی، کردستان، زنجان و گیلان و اردبیل حضور خواهند داشت.

وی فعالیت کمیته‌های پنج‌گانه این مانور را یادآور شد و خاطرنشان کرد: قبل از اجرای مانور کمیته‌های برنامه‌ریزی، عملیات، پشتیبانی، اطلاع‌رسانی، کمیته امنیت، کمیته بهداشت، ایمنی و محیط زیست متشکل از همکاران مرتبط در صنعت آب و برق تشکیل شدند و هر کدام سناریوی از پیش تعیین شده را برای خود تدوین کرد ه و براساس تقسیم وظایف عمل خواهند نمود.

قدیمی اصلی ترین هدف این مانور را افزایش هماهنگی بیشتر بین دستگاه‌های اجرایی صنعت آب و برق استان اردبیل اعلام کرد و ادامه داد: با همکاری مشترک شرکت‌های توزیع نیروی برق، امور انتقال، آب منطقه‌ای، آب و فاضلاب استان شاهد برگزاری موفق مانور و آمادگی بیشتر شرکت‌های صنعت آب و برق استان در مقابله با بحران‌ها خواهیم بود.

رئیس شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق استان اردبیل اجرای این مانور را در افزایش توانمندی برای مقابله هوشمندانه در برابر مخاطرات طبیعی به ویژه سیل مهم ارزیابی کرد و گفت: ایجاد هماهنگی لازم بین دستگاه‌های صنعت و برق، تمرین هماهنگی بین سازمان‌ها و مردم، اسکان اضطراری، ایجاد مهارت و اعتماد به نفس در همکاران، شناسایی نقاط ضعف و قوت و… از اهداف پیش‌بینی شده در این طرح است.

سخنگوی مانور مقابله با سیل ادامه داد: سد «یامچی» اردبیل محل اجرای مانور مقابله با سیل است و همکاران عملیاتی از صنعت آب و برق اردبیل ، آذربایجان‌شرقی، غربی، کردستان، زنجان و گیلان طبق سناریو فعالیت خواهند کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.