https://didshahr.ir/2546

در مقایسه کوتاهی از سیستم های پنوماتیک و هیدرولیک، می توان گفت که سیستم پنوماتیک، نیروی سیال را با استفاده از هوا ، نیتروژن و گازهای تحت فشار تأمین می کند.

هیدرولیک ها نیز نیروی سیال را با استفاده از مایعات تحت فشار ، مانند ؛ روغن یا آب تامین می کنند. برای انتخاب و خریداری هریک از این دو سیستم، باید به موارد بسیاری توجه کنید. استفاده از سیلندر پنوماتیک به کاربرد های آن بستگی دارد. عملکرد اصلی یک سیلندر پنوماتیک، ایجاد حرکت و نیرو با کمک فشار و جریان هوا می‌ باشد. در صنایع تولیدی ؛ سیلندر های پنوماتیکی اغلب برای باز کردن دریچه‌ ها، درب‌ ها، سوار کردن یا خارج کردن وسایل از نوار نقاله و بلند کردن اجسام سنگین استفاده می‌ شوند.

در صنعت خودروسازی نیز ، سیلندر های پنوماتیکی نقش متفاوتی دارند.دستگاه دیگری که استفاده های بسیاری در صنعت دارد، پمپ دنده ای هیدرولیک می‌ باشد. دستگاه هیدروموتور ، توسط سیال هیدرولیک تحت فشار تغذیه شده و انرژی جنبشی دورانی را به دستگاه های مکانیکی منتقل می کند.

پمپ دنده ای هیدرولیکپمپ های هیدرولیک از انواع مختلف تشکیل می شوند که شامل ؛ پمپ دنده ای داخلی و پمپ دنده ای خارجی. پمپ های دنده داخلی متشکل از ؛ یک چرخ دنده داخلی ، یک چرخ دنده ساده و یک آب بند هلالی شکل هستند و از این رو به آن ها پمپ های ماه و ستاره ای هم می‌ گویند. صدای کم و تحمل فشار بالا از مزیت های این پمپ ها محسوب می شود. آنها در اتومبیل ها و کامیون ها، برای سیستم تعلیق و ترمز استفاده می شوند. این دستگاه ها دارای دو مدل ؛ تک اثره و دو اثره می باشند. موتورهای هیدرولیک ، هنگامی که توسط یک منبع مکانیکی تغذیه می شوند ؛ می توانند در جهت معکوس چرخیده و مانند یک پمپ عمل کنند. محرک های چرخشی هیدرولیک از سیال تحت فشار ، برای چرخش اجزای مکانیکی استفاده می کنند. اگر مسئول یک شرکت صنعتی هستید و برای پیشبرد کار خود به انواع دستگاه ها و پمپ های مختلف نیاز دارید ، پیشنهاد می کنیم که از فروشگاه پاسکال استور محصول خود را تهیه کنید.

سیلندر پنوماتیک دو اثره و کاربرد های آن

سیلندر پنوماتیک دو اثره ، از چندین سوپاپ هوا تشکیل شده است. هنگامی که هوا به داخل این سیلندر ها وارد می شود ، مانند یک سیلندر تک اثره ؛ پیستون را به یک جهت فشار می دهد. سپس هوا را می توان از طریق دریچه دیگری خارج کرد. همین عمل موجب ایجاد خلاء شده و باعث می شود تا پیستون ، در جهت مخالف کشیده شود.

هیدروموتور

مزایای استفاده از پمپ های دنده ای هیدرولیک

  • کم حجم ؛ ابعاد کوچک و حجم مناسب این دستگاه ، موجب شده است تا بتوان از آن در محیط های مختلف صنعتی بهره برد و نهایت استفاده را از آن کرد.
  • گستردگی در سرعت ؛ این پمپ ها ، دارای سیستم قدرتمندی بوده و انواع سرعت ها را پشتیبانی می کنند. شما می تواند سیال مورد نظر خود را با سرعت های مختلف پمپاژ کنید.
  • محدوده دما و ویسکوزیته گسترده ؛ این دستگاه ها در برابر آتش و دمای بالا مقاوم هستند و در برابر شرایط جوی مختلف ، مقاومت بالایی از خود نشان می دهند.
  • جریانی پیوسته و بدون پالس ؛ یکی از معایبی که بسیاری از دستگاه ها از خود نشان می دهند ، قطع و وصل شدن های مکرر است. به لطف طراحی علمی و قدرتمند این دستگاه ، دیگر همچین مشکلاتی را مشاهده نمی کنیم.
  • چرخش در هر دو جهت
  • کم صدا ؛ بسیاری از دستگاه های موجود در صنعت ، سر و صدای زیادی دارند و موجب آزار بسیاری از افراد می شوند. صدای بسیاری که برخی از دستگاه ها تولید می کنند ، موجب کاهش شنوایی در کارگران صنعتی می شود. اما پمپ های دنده ای ، همچین معایبی را نداشته و کم صدا می باشند.
  • کار با سیال هایی با ویسکوزیته های مختلف ؛ با استفاده از این دستگاه ،می‌ توانید سیال های مختلفی را پمپاژ کنید. از سیالات ساینده گرفته تا موادی که حالت خورندگی و اسیدی دارند.
  • قیمت مناسب ؛ از قیمت مقرون به صرفه و مناسب این دستگاه نیز نباید گذشت. می توانید با مقایسه ای ساده با دیگر پمپ های موجود در بازار ، به این موضوع پی ببرید. فروشگاه پاسکال استور ، پمپ ها و دستگاه های متنوع را در لیست خود دارد و تمامی افراد و شرکت ها ، امکان خرید آن ها را دارند.

پاسکال استور

پمپ های هیدرولیکی و پنوماتیکی با قیمت ارزان

شاید یافتن دستگاه های صنعتی با قیمت ارزان ، امری غیر منطقی و دشوار بنظر برسد ؛ اما با استفاده از راهنمایی های موجود در سایت ما ، می‌ توانید بهترین خرید را انجام دهید. دستگاه های صنعتی ، در کیفیت های متنوعی ساخته می شوند و برند های بسیاری در سراسر دنیا ، تولیدات آن ها بر‌عهده دارند. بنابراین انتخاب و گزینش یک‌ محصول و برند خوب ، کار دشواری است. شما عزیزان می توانید ، از طریق راه های ارتباطی و وب سایت پاسکال استور paskalstore.com ، با مشاورین و متخصصان شرکت ما ارتباط برقرار کرده و یک خرید مطمئن را تجربه کنید. برند پاسکال استور ، مرجع فروش باکیفیت ترین دستگاه های صنعتی می باشد.

    https://didshahr.ir/2546

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.