https://didshahr.ir/25560

ساختن خانه جدید هیجان‌انگیز است، به‌ویژه زمانی که بدانید این فرآیند چگونه کار می‌کند.

قابل درک است که خریداران از دیدن خانه جدیدشان که از ابتدا تا انتها ساخته شده است هیجان‌زده هستند.

برای کمک به شما در آماده شدن و درک ساخت و ساز خانه جدید، این مقاله مراحل معمولی سازنده شما را در طول ساخت یک خانه جدید و آنچه در این مراحل کلیدی اتفاق می افتد را تشریح می کند.

به خاطر داشته باشید که  فرآیند ساخت خانه ممکن است از منطقه ای به منطقه دیگر و سازنده ای به سازنده دیگر متفاوت باشد ، به خصوص اگر در حال ساختن یک خانه سفارشی پیچیده  هستید. حتماً از سازنده خود در مورد سیاست ها و رویه های خاص آنها سؤال کنید.

محل ساخت و ساز آماده و فونداسیون را میریزند

قبل از اینکه یک سازنده بتواند بیل را در زمین بگذارد، دولت محلی باید طرح را تأیید کند و مجوزهایی را از منطقه بندی و درجه بندی گرفته تا سیستم های سپتیک، ساخت و ساز خانه ارائه دهد. کارهای برقی و لوله کشی پس از اخذ مجوز، ساخت و ساز فیزیکی می تواند آغاز شود.اغلب، آماده سازی محل و کار فونداسیون توسط یک خدمه انجام می شود، اما ممکن است این مورد در زمین های جنگلی صادق نباشد.

سپاس از شما که برانیا آفیس متخصص در حوزه طراحی ویلا را در این مقاله همراهی می‌کنید.

قالب های چوبی را برای فونداسیون موقت قرار می دهند

خدمه محل را تراز می کنند، قالب های چوبی را به عنوان الگوی پایه قرار می دهند و حفره ها و سنگرها را حفر می کنند.

پایه ها نصب میشود

پایه ها به عنوان سیستم پشتیبانی زمین (معمولاً با استفاده از بتن ریخته شده و میلگرد تشکیل می شوند) برای جلوگیری از غرق شدن خانه عمل می کنند. اگر قراراست خانه شما چاه داشته باشد، در این نقطه حفر می شود. اگر خانه دارای زیرزمین کامل باشد، چاله حفر می شود، پایه ها شکل می گیرند و ریخته می شوند و دیوارهای فونداسیون تشکیل و ریخته می شوند. اگر فونداسیون دال روی درجه باشد، پایه ها حفر می شوند، شکل می گیرند و می ریزند. منطقه بین آنها تسطیح و مجهز به لوله های برق است و دال ریخته می شود.

هنگامی که بتن در سوراخ ها و ترانشه ها ریخته می شود، به زمان نیاز دارد تا عمل آوری شود. در این مدت هیچ فعالیتی در محل ساخت و ساز انجام نخواهد شد.

عایق رطوبتی و لوله کشی

پس از عمل آوری بتن، خدمه یک غشای ضد آب را روی دیوارهای فونداسیون اعمال می کنند. آنها همچنین زهکشی، سیستم فاضلاب، شیرهای آب و هرگونه لوله کشی را که نیاز است به دال طبقه اول یا کف زیرزمین برود نصب می کنند. سپس خاک های حفر شده را در سوراخ اطراف دیوار فونداسیون پر کردند.

ریز هزینه

این اولین قدم سهم را در هزینه ساخت دارد. تقریباً ده ها عامل وجود دارد که می تواند بر هزینه فونداسیون شما تأثیر بگذارد ، از آب و هوا و نوع خاک گرفته تا متراژ مربع و هزینه های نیروی کار

هنگامی که فرآیند پخت کامل شد، یک بازرس شهری از سایت بازدید می کند تا مطمئن شود که اجزای فونداسیون به درستی کدگذاری شده و به درستی نصب شده اند. این بازرسی بسته به نوع فونداسیون ممکن است تکرار شود. سازنده شما  سپس فرم ها را حذف می کند.

کادربندی کامل می شود

سیستم کف، دیوارها و سیستم سقف تکمیل شده است.روکش روی دیوارهای خارجی اعمال می شود و با پوشش محافظ پوشانده می شود.روکش تخته سه لا یا تخته رشته ای جهت دار روی دیوارها و سقف بیرونی اعمال می شود و پنجره ها و درهای بیرونی نصب می شوند. سپس روکش با یک مانع محافظ که به عنوان پوشش خانه شناخته می شود، پوشانده می شود. از نفوذ آب به ساختار جلوگیری می کند و در عین حال اجازه خروج بخار آب را می دهد. این امر احتمال کپک و پوسیدگی چوب را کاهش می دهد.

بسته به اندازه و پیچیدگی خانه و آب و هوا، کادربندی ممکن است حدود یک تا دو ماه طول بکشد.

لوله کشی و تهویه مطبوع کامل

در این مرحله موارد زیر نصب می شوند:

 • لوله و سیم
 • خطوط و دریچه های فاضلاب
 • خطوط آبرسانی
 • وان و دوش
 • کانال کشی
 • لوله های هواکش
 • سیم کشی و پریز برق

پس از اتمام پوسته، سقف را می توان نصب کرد. در همان زمان، پیمانکاران برق و لوله کشی شروع به اجرای لوله ها و سیم ها از طریق دیوارهای داخلی، سقف و کف می کنند. خطوط فاضلاب و دریچه ها و همچنین خطوط آبرسانی برای هر دستگاه نصب شده است. وان حمام در این نقطه نصب شده اند زیرا فضای بیشتری برای مانور دادن به اجسام بزرگ و سنگین وجود دارد.

کانال کشی برای سیستم گرمایش، تهویه مطبوع نصب شده است. لوله های هواکش تهویه مطبوع از طریق سقف نصب می شوند و عایق در کف، دیوارها و سقف ها نصب می شود.

توجه داشته باشید که کانال‌ها و لوله‌کشی معمولاً قبل از سیم‌کشی نصب می‌شوند، زیرا اجرای سیم‌ها در اطراف لوله‌ها و کانال‌ها راحت‌تر از بالعکس است.

برای خواندن نکات کلیدی که در بازسازی خانه  به شما کمک خواهد کرد، کلیک کنید.

عایق نصب میشود

عایق نقش کلیدی در ایجاد یک آب و هوای داخلی راحت تر و سازگارتر دارد و در عین حال به طور قابل توجهی  بهره وری انرژی خانه را بهبود می بخشد . یکی از مهمترین ویژگی های عایق، عملکرد حرارتی است که نشان می دهد مواد چقدر در برابر انتقال حرارت مقاومت می کنند. اکثر خانه ها در تمام دیوارهای بیرونی و همچنین اتاق زیر شیروانی و هر طبقه ای که در بالای زیرزمین های ناتمام یا فضاهای خزنده قرار دارند عایق بندی شده اند.

رایج ترین انواع عایق های مورد استفاده در خانه های جدید فایبرگلاس، سلولزی و فوم هستند. بسته به منطقه و آب و هوا، سازنده شما ممکن است از پشم معدنی ، بلوک های بتنی، تخته فوم یا فوم سفت و سخت، قالب های عایق بتن، فوم اسپری یا پانل های عایق سازه استفاده کند.

دیوار خشک و وسایل داخلی

بافت دیوار خشک (در صورت وجود) کامل شده است.

 • پوشش آستر رنگ اعمال می شود.
 • پوشش بیرونی نصب شده است.

آخرین مرحله برای جمع کردن همه اینها، استفاده از پوشش پرایمر رنگ است که بسته به رنگ آن متفاوت است.

تزئینات داخلی را به پایان می رسانند

درها، طاقچه ها و تزئینات تزئینی نصب شده است. درهای داخلی، قرنیزها، روکش درها، طاقچه‌ها، قالب‌بندی‌ها، نرده‌های پله‌ها و دیگر تریم‌های تزئینی نصب می‌شوند.کابینت، روشویی و روشویی شومینه نصب شده است.لایه نهایی رنگ اعمال می شود. دیوارها یک لایه نهایی رنگ می گیرند یا درصورت لزوم کاغذ دیواری می شوند.

علاوه بر این، در نمای بیرونی، راهروها و پاسیوها در این مرحله شکل می گیرند. بسیاری از سازندگان ترجیح می‌دهند قبل از ریختن راهرو تا پایان پروژه صبر کنند، زیرا تجهیزات سنگین (مانند کامیون تحویل دیوار خشک) می‌تواند به بتن آسیب برساند. اما برخی از سازندگان به محض اتمام فونداسیون، مسیر ورودی را می ریزند تا وقتی صاحبان خانه از محل ساخت و ساز بازدید می کنند، کفش هایشان گل آلود نشود.

هزینه کابینت بسته به اندازه آشپزخانه، سفارشی بودن آنها و مواد استفاده شده می تواند بسیار متفاوت باشد.

شومینه راهی عالی برای شخصی سازی خانه شما هستند و هزینه شومینه ها، از جمله نصب و تکمیل متغیر است.

کفپوش و میزهای سطح سخت

کاشی و سرامیک و کفپوش چوبی و همچنین کانتر نصب میشود.درجه بندی پایان بیرونی برای اطمینان از زهکشی مناسب دور از خانه و آماده سازی حیاط برای محوطه سازی تکمیل می شود.

مشابه کفپوش، نوع کانترهایی که انتخاب می کنید تا حد زیادی بر قیمت آن تأثیر می گذارد. کفپوش و میز را می توان با کنار هم قرار دادن تزئینات و کابینت اضافه کرد. درجه بندی بیرونی بسته به اندازه خدمه و آب و هوا می تواند چندین روز طول بکشد.

وسایل حمام را نصب میکنند

 1. لامپ، پریز و کلید نصب شده و تابلو برق تکمیل شده است.
 2. تجهیزات نصب شده و رجیسترها تکمیل شده است.
 3. سینک، توالت و شیر آب در جای خود قرار داده شده است.

بازرسی نهایی

یکی از مسئولین آیین نامه ساختمان، بازرسی نهایی را انجام می دهد و گواهی سکونت صادر می کند. اگر در این بازرسی هر گونه نقصی یافت شود، ممکن است یک بازرسی بعدی برای اطمینان از اصلاح آنها برنامه ریزی شود. این ممکن است گاهی تا یک هفته طول بکشد.

از همراهی شما با برانیا، متحصص در امر ساخت و طراحی ویلا سپاسگزاریم.

 

  https://didshahr.ir/25560

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.