https://didshahr.ir/25835

از منظر نگارش مقالات جدید و علمی و آکادمیک با استفاده از زبان انگلیسی, میتوان به نقش پررنگ گرامر در جمله سازی و ارائه مطالب و مفاهیم به مخاطبان اشاره داشت و مسلما در ساختار رساله ها و تز پایان نامه و همچنین در مقاله نویسی, این موارد از اهمیت زیادی برخوردار میباشند.

گرامر و صحیح نوشتن مقاله آکادمیک و پایان نامه

در زمینه نگارش مقاله آکادمیک و دانشگاهی و همچنین تز پایان نامه در زبان انگلیسی علاوه بر دانستن لغات و واژگان به قواعد و قوانین گرامر مقدماتی تا پیشرفته نیز نیاز میباشد. در واقع مواردی همچون نگارش مقاله و گرامر را میتوان به عنوان اجزاء مهمی در نظر گرفت که برای مخاطبین مقالات و پایان نامه های مکتوب نیز دارای اهمیت میباشند. تصور کنید شما به تازگی کتاب رمان جدیدی را خریداری کرده اید و به محض ورق زدن آن متوجه چندین اشتباه کوچک و بزرگ گرامری شوید, مسلما نوع نگاه شما به نویسنده و انتشارات آن اثر قدری متفاوت خواهد بود. شاید خیلی از افرادی که در کلاسهای آموزش زبان انگلیسی ثبت نام و شرکت میکنند صرفا در جستجوی تقویت مکالمه شفاهی خود باشند تا بهتر بتوانند در سفرها با دیگر جهانگردان و همچنین همکلاسیهای خود روان و سلیس صحبت کنند. توجه به نکات گرامری مسلما در هنگام سخنرانی در یک جمع و یا پرداختن به موضوعات آکادمیک به زبان انگلیسی, آن هم در سطح بالای متوسط و پیشرفته تلاش و مطالعه مضاعف را می طلبد.

تعهد و پشتکار در مطالعه متون و یادگیری مداوم

شاید قدری این مطلب برای باور کردن دشوار باشد اما آیا میدانستید یکی از روشهای اثبات شده در جهت تقویت نگارش مقاله نویسی به زبان انگلیسی از طریق تقویت درک مطلب کتبی میباشد؟ درواقع هر قدر بیشتر به مطالعه مداوم کتابها, مجلات, داستانهای خبری و مطالب گوناگون روی بیاورید, به همان میزان در زمینه مقاله نویسی و مهیا کردن مطالب نوشتاری برای پایان نامه دانشگاهی توفیق بیشتری خواهید داشت. از آنطرف, صرفا خواندن و دقت نکردن به اجزاء گرامر و دستور زبان هم چندان شاید تاثیری نداشته باشد پس در حین خواندن هر مطلبی دقت کنید که نویسنده از چه زمانها و فعل و فاعل و صفت و موصوف و قید و دیگر مواردی که به هر نحوی به گرامر و جمله سازی مربوط میشوند استفاده کرده است. آیا ضرب المثلها و امثال و حکایات در کنار عبارات و اصطلاحات هم در متن گنجانده شده اند؟ همچنین اگر شما در حین انجام یک کار و تکلیف بزرگ و آکادمیک نوشتاری هستید, از طریق به کار بردن گرامر قوی و صحیح خواهید توانست بر روی مخاطبین و همچنین مدرسین خود تاثیر بزرگی بگذارید و تحصین آنها را برانگیزید.

چنانچه شما به تازگی در کلاسهای آموزش زبان انگلیسی ثبت نام کرده اید, حتما متوجه شده اید که از همان ابتدا از شما درخواست میگردد که شروع به نوشتن کنید, پس نگارش خود را به تعویق و آینده موکول نکنید و صرفنظر از هر سطح توانائی و مهارت هستید از جمله و پاراگراف نویسی اجتناب و هراس نداشته باشید. نکته این است که در زبان انگلیسی برای تقویت مهارتهای نوشتاری خود بایستی بیشتر بنویسید و استعدادهای خود را شکوفا کنید. همانگونه که در بالا عرض شد, صرفا به دانسته های خود تکیه نکنید و از مطالب روزنامه ها و کتابها و وبسایتهای مفید و آموزنده و جذاب در جهت هر چه بهتر نوشتن بهره ببرید.  در حین مطالعه متون آکادمیک که توسط نویسندگان چیره دست در زبان انگلیسی نوشته شده اند, نکات گرامری به اصطلاح در گوش شما زنگ میزنند و آشنا به نظر میرسند و حک  میشوند و در آینده آنها را به خاطر خواهید آورد و در انشاء خود از آنها استفاده خواهید کرد. این یکی از روشهای طبیعی و مستقیم یادگیری زبان انگلیسی و همچنین تمرین نگارش میباشد که شما درک مطلب خود را به طور قابل ملاحظه ای افزایش خواهید داد و دیگر نیازی به شرکت در کلاسهای تخصصی نگارش نخواهید داشت. صرفا با یادداشت برداری در حین مطالعه هم درک مطلب کتبی شما افزایش پیدا میکند و هم نویسنده بهتری خواهید شد و هم مطالب گرامری همواره تازه در ذهن شما باقی خواهند ماند.

تداوم نگارش متون و اصلاح اشتباهات گرامری

همانطور که در بالا ذکر شد, استمرار در امر نگارش متون به زبان انگلیسی میتواند به شما کمک کند که نویسنده مقالات و پایان نامه بهتری شوید. تصور کنید در طول دوران تحصیلات آکادمیک خود در دانشکده دهها مقاله نوشته باشید در موضوعات آموزشی گوناگون و اینک قصد انجام کار پژوهشی بزرگتری را دارید, مسلما تجربیات گذشته شما سومند خواهند بود نسبت به فردی که برای نخستین بار به زبان انگلیسی قصد نگارش را دارد. اما صرفا کنار هم قرار دادن جملات بدون توجه به دستور زبان چندان مفید و سودمند نیست و در کنار استمرار نگارش و پشتکار در آن تصحیح اشتباهات گرامری هم مهم میباشد. درواقع حتی بهترین نویسندگان چیره دست هم نخستین بار از جائی آغاز کردند و به مرور اشتباهات خود را کاهش دادند. در تقریبا همه کلاسهای آموزشی زبان انگلیسی که به صورت خصوصی و آموزشگاهی دایر میباشند, نگارش بخش ثابتی از جلسات را تشکیل میدهد. در حین تدریس نگارش در کلاسها, معلمین مسلما به شما نمرات و بازخوردهائی خواهند داد براساس متونی که شما نوشته اید و شما نیز بهتر است دائما نظرات آنها را جویا شوید و درخواست اصلاح متون را داشته باشید.

شاید بعضی دانشجویان قدری ناراحت و دلسرد شوند که در ابتدای کلاسها نمرات پائینی دریافت کنند اما به مرور نمرات و راندمان آنها هم قویتر و بالاتر خواهد شد. درواقع بایستی کاملا به این امر واقف و آگاه بود که چرا کنار هم قرار دادن صحیح جملات و کلمات در ترکیب با گرامر میتواند به ساختار صحیح آکادمیک متون و مقالات و پایان نامه های دانشجوئی و دیگر انواع نوشته ها منجر شود. پیدا کردن اشتباهات در متون یک چیز است و داشتن بصیرت و آگاهی گرامری و دستور زبان برای جایگزین کردن آنها با جملات و عبارات صحیح جدید چیز دیگر. امروزه حتی وبلاگها و نرم افزارهائی به وجود آمده اند که میتوانند با بهره گیری از دائره المعارفها به بررسی و تحلیل متون به زبان انگلیسی پرداخته و از میزان صحت و سقم گرامر به کار برده شده ارزیابی ارائه دهند. چنانچه شما هم در کلاسهای آموزشی ثبت نام نموده اید, میتوانید با همکلاسیهای خود به بررسی متون نوشته شده بپردازید و علاوه بر کاربرد گرامر در مکالمه زبان انگلیسی, به نکات و ظرایف آن در نوشتار هم توجه مضاعف نمائید.

    https://didshahr.ir/25835

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.